"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mia İle Tanışın: Dünyanın İlk “Dijital İnsan Konut Kredisi Asistanı”

National Australia Bank'ın dijital iştiraki UBank, 300'den fazla müşteri sorusuna cevap verebilecek bir dijital ev kredisi başvuru asistanı olan en son yeniliğini duyurdu. UBank, konut kredisi sektörünü hedeflemek için en yeni üyesi olan yapay zeka destekli sanal asistana MIA adını verdi.

UBank, AI dijital insanlarıyla tanınan Yeni Zelanda merkezli bir kuruluş olan FaceMe ile ortaklık kurduğunu açıklayarak, ortaklığın müşterilere benzersiz hizmetler sunmalarını sağlayacağını söyledi. Ortaklık aynı zamanda UBank’ın Avustralya bankacılığındaki AI kullanımının öncülüğünü de görecek.

Mia, ses algılama ve durumsal farkındalıkla birlikte etkinleşirken, sorulara günün 24 saati cevap verebiliyor. Bu spesifik özellikler, UBank müşterilerine gerçek bir insanla aynı ev ortamı rahatlığı içerisinde konuşma deneyimi sunuyor.

Mia müşterilere yukarıdaki videoda görüldüğü gibi nispeten 'doğal bir dilde' sanal bir insanla doğrudan konuşma şansı veriyor. UBank, Mia'yı “akıllı, empatik, ulaşılabilir ve biraz arsız” olarak nitelendiriyor ve Avustralya ev kredisi pazarında türünün ilkini temsil ediyor.

FaceMe CEO'su Danny Tomsett, “Vizyonumuz, UBank gibi şirketlerin müşterileri için daha anlamlı ve değerli deneyimler oluşturmalarını sağlamaktır. Mia, müşterilere hizmet vermek için heyecan verici ve duygusal olarak önemli bir yaşam kararı veren doğru bir deneyim sunuyor.” açıklamasında bulundu. UBank, Mia'nın sunacağı ek hizmeti tamamlamak için canlı sohbet hizmetlerini sürdüreceklerini belirtti. Bu son ekleme, AI teknolojisinin bankacılık endüstrisinde hayata geçirilmesinin başlangıcı sayılıyor.

Emlakbroker.com yorumu

Hayatın yoğunlaştığı ve bir e-posta göndermek veya telefon görüşmesi yapmak için zaman bulmanın sadece basit bir soru sormak için zor olabileceğini biliyoruz. Mia'nın girdiği yer tam da burası.

Yapay zeka (AI) ile desteklenen Mia, ev kredisi sorularını 'yüz yüze' olarak cevaplayabiliyor. Aynı anda yüzlerce müşteri bıkıp usanmadan Mia'ya dizüstü bilgisayarından bağlanarak soru sorabilecek veya hareket halindeyken cep telefonunu kullanabilecekler. Bir danışman aynı anda kaç kişiyle görüşebilir? Ya zaman olarak! Gecenin 4'ü veya sabahın 6'sı?

Emlak komisyoncularına yönelik bir tehdit mi?

Dijital teknolojiyi kullanamayan verimsiz danışmanlar için alarm zilleri çalıyor diyebiliriz. İpotek komisyoncularını aradan çıkaran bir yapay zekanın emlak sektöründe zaman kaybına uğramak istemeyen tüm müşteriler için danışmanların yerini alacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Yapay zekanın hakim olacağı iş dünyası için müşteri hizmetlerinde dijital bir yaklaşım artık kaçınılmaz. Emlak Broker'ları bu dijital dönüşüm sürecine geç kalmadan hazırlanmalı. Bu önemli teknolojik gelişme müşterilerin sorduğu tipik soruları ele almak için AI gibi temel teknolojilerden yararlanmamız gerektiği anlamına geliyor, böylece müşterilerin her gün daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğu benzersiz durumları ele almak için emlak ekibinize daha çok serbestlik bırakabilirsiniz.

DİĞER HABER
15 Şubat 2019