"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein

MİCROSOFT BUİLD 2017


Microsoft Build 2017 Konferansı [Canlı Bloglama]

 

 

 

Microsoft Build 2017 | CANLI YAYIN | 2. GÜN

 

Apple, Google, Facebook, Microsoft gibi dünya bilişim devlerinin her yıl gerçekleştirdikleri etkinliklerde tanıtılan teknolojik yenilikler dünyanın yeniden nasıl tasarlanacağını her alanda bizlere göstermiş oluyor.

 

Emlakbroker.com ekibi olarak çok kısa bir süre içerisinde yaşamsal alanlardan ticaret hayatına kadar yıkıcı yeniliklerin ipuçlarını bize veren önemli etkinlikleri ilgiyle ve büyük bir keyifle yakından takip ediyoruz. 

 

10-12 Mayıs tarihinde düzenlenen Microsoft Build 2017 konferansında tanıtılan yeni teknolojileri ve emlak mesleğimizde yaşanacak köklü değişimleri siz değerli okurlarımızla paylaşacağız. Daha önce Facebook f8 konferansıyla ilgili tanıttığımız gelişmeleri sayfamızı ziyaret ederek okuyabilirsiniz. 

 

PowePoint İle Gerçek Zamanlı Çeviri Hizmeti

 

Microsoft Build 2017 | CANLI YAYIN | 1. GÜN

 

 

 

Microsoft Build 2017 birinci gün videosunu sizlerle paylaşıyoruz. Videonun en ilgi çekici yanı 2.40.00 dakikasında ki sunumla başlıyor. Microsoft Powepoint ile yapacağınız sunumlarda gerçek zamanlı çeviri ile sunum yazılarınız otomatik olarak gerçek zamanlı altyazılar sunabilir veya PowerPoint sunumunun metnini ekranın sağ tarafında açılan pencere aracılığı ile çevirebilirsiniz.

 

Şu anda sunulan hizmet, Arapça, Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve İspanyolca'yı destekliyor. Bu hizmette odaklanılan konu çeviri olsa da, işitme engelli ya da sağır olan izleyiciler için de aynı hizmeti kullanabilirsiniz.

 

Yabancı yatırımcı ve müşteriler için gerçekleştireceğiniz sunumlarda yaşanan dil engelini ortadan kaldıran bu yenilik ile emlak danışmanlarının eli daha da güçlenmiş oluyor. Şimdilik sadece gelişticilere açık olan çeviri özelliği için ön kayıt formunu doldurarak sizde gelişmelerden öncelikli olarak haberdar olabilirsiniz.

 

Emlak danışmanları, dil bariyerini ortadan kaldıran PowerPoint eklentisini çok sevecekler :)

Movie Maker Out Story Remix In

 

Uykusuz geceler geçirmenize değecek Story Remix sizi tam bir reklam canavarına dönüştürecek.

 

Günümüz teknoloji dünyasında emlak profesyonelliği yaratıcı yeteneklerinizi sergilemeniz için harika bir meslek. Teknolojinin bizlere sunmuş olduğu kolaylıkların yanında bazı can sıkıcı sorunlara neden olduğu gerçeğini de unutmayalım. Programımızı tanıtmadan önce reklam ve pazarlama konularında video içerik üretimi ile ilgili emlak profesyonellerinin yaşadığı sorunlara kısaca değinelim.

 

  • Portföyünüzde bulunan bir gayrimenkulün reklam ve pazarlama video içeriklerini üretebilmeniz epey bir zamanınızı alıyor, bu birincisi :( 

 

  • Ayrıca, zorlu ve uğraştırıcı bu işler için biraz photoshop veya benzeri grafik tasarım programlarınıda öğrenmeniz gerekiyor, bu ikincisi :(

 

  • Özellikle bir portföy çekimi, yeni proje lansmanı, yatırımcılarınıza veya müşterilerinize kişisel mesajlarınızı içeren videolar hazırlamak için işin uzmanı olan kişilerle çalışsanız bile bazen hayalinizi kurduğunuz çalışmalarla ortaya çıkan sonuç farklılık gösterebiliyor, bu da sonuncusu :(

 

Bu can sıkıcı süreçleri artık yaşamayacağımız bir programın tanıtımını Build 2017 etkinliğinde gerçekleştirdi Microsoft :) 

 

Bulut tabanlı, yapay zeka destekli video düzenleme uygulaması olan Story Remix, eski video düzenleyici Movie Maker’ın yerine (nihayet) geliştirildi diyebiliriz.

 

 

Hızlı bir biçimde video içerikler üretmenizi sağlayacak bu uygulama sizi tam bir reklam pazarlama canavarına dönüştürecek. Programın özelliklerinin başında gelen Remix 3D ve Paint 3D çalışmalarınınızı Story Remix ile entegre edebiliyorsunuz. Böylelikle oluşturduğunuz 3D modelleri hazırladığınız video içeriklerinize aktarabileceksiniz.

 

Bir nevi Jurasic Park filminin yönetmen koltuğunda oturuyormuş gibi hissedeceğiniz özellikler ile sahnelere nesneler ekleyerek üstüne çizimler yapabilir ve bu çizimlerin sahnedeki nesne veya kişileri arka fon eşliğinde takip etmesini de sağlayabilirsiniz. 

 

Müptelası olacağınız ve geceleri uykusuzluğunuzun baş aktörü olacak Microsoft’un bu müthiş uygulamasını kullanabilmek için sonbaharı beklemek zorundasınız.  

***

Sizin de oksijeniniz teknoloji ise ve teknolojik gelişmeleri takip ederek mesleğinizde fark yaratmak istiyorsanız emlakbroker.com'u takip etmeniz yeterli olacaktır.

 

DİĞER HABER
11 Mayıs 2017