"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Microsoft Whiteboard: Bilgisayar Ekranınızı Beyaz Tahtaya Çevirin

Eğitimde olduğu gibi iş hayatında da sıkça başvurulan beyaz tahta, geliştirilen yeni uygulama ile bambaşka bir boyut kazanıyor. Yazılım devi Microsoft, Whiteboard adını verdiği yazılım aracılığıyla bilgisayar ekranını düzenlenebilen bir beyaz tahtaya çevirmenizi sağlıyor.

İş arkadaşlarınız tarafından da düzenlenebilen beyaz tahta, çeşitli notlar bırakmak ve üstünde çalışılan ortak projeler için mükemmel bir araç olarak görülebilir.

Çoklu kullanım olanağı

Ön izleme olarak yayınlanan uygulama, Office 365 kullanıcılarına aynı anda belge düzenleme ve birden fazla cihaz desteği gibi olanaklar sunuyor. Herhangi bir Windows 10 cihazında kullanabileceğiniz uygulama, benzer yeteneklerini Surface Hub üzerinde de gösteriyor.

El ya da özel kalem yardımıyla belgelerin alınmasına imkan tanıyan yazılım, aynı zamanda fotoğraf bırakma, cetvel ve buna benzer araçları kullanabilme gibi yeteneklere de sahip.

Uygulama adına Microsoft cephesinden gelen açıklama şu şekilde:

“Startupların yeni fikirler adına görüntüleri, notları ve bunlara benzer içerikleri tahta üzerinde bir araya getirdiklerini gördük. Pazarlama ajansları, gerçek zamanlı çevrimiçi görüşmelerde bu tarz bir örneği kullanabiliyor.”

Uygulama, tam olmayan çizimleri otomatik bir şekilde dönüştürüyor. Beyaz tahta, otomatik kaydetme özelliği sayesinde e-posta değişikliği yapma zorunluluğunu dahi ortadan kaldırıyor. Şu anda Microsoft Store üzerinden indirilebilir durumda olan uygulama, birkaç ay sonra tam sürüm olarak karşımıza çıkacak.

Gayrimenkul notlarını bir yerde toplayın

Ajanslar açısından profesyonel işleyişe katkıda bulunan yazılım, birçok sektörde yaygın olarak kullanılabilir. Sürekli olarak beyaz tahtayı temizleme gibi bir sorunu yok eden Whiteboard, ayrıca masasında olmayan bir danışmanın görmesini istediğiniz bir nesneyi ekrana getirmenizi sağlayacak.

Emlak piyasasında görülen değişimleri, yaşanacak olan olayları ya da günlük koşuşturmada unutulmaması gerekenleri ve ortak yürütülen bir çalışmanın hızlı ilerleyişini sağlamak için gerekli belgeleri bilgisayar ekranınıza ekleyebileceksiniz. Aslında ofisinizde şu anda kullandığınız beyaz tahtanın ekranınızın halini alacağını da düşünebilirsiniz. Zaman ve hız açısından oldukça faydalı bir uygulama.

DİĞER HABER
11 Aralık 2017