"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mobil Ev Değerleri ve Talepleri Hızla Artıyor

Pandemi döneminde mobil evler, sıkışık stok ve artan fiyatlar ile karşı karşıya kalan alıcıların dikkatini çektiğinden, mobil evlere olan talep hızla artıyor ve fiyatları da bu artışı takip ediyor.

LendingTree tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, beş yıllık bir süre boyunca, Amerika'da 27 eyalette mobil evlerin ortalama değeri, müstakil evlerin ortalama değerinden daha hızlı arttı.

Information - Llwyn Celyn Caravan Park

Bir mobil evin ülke çapında ortalama değeri 53.300 dolar hesaplanıyor. LendingTree, bu hala tek ailelik bir evin ortalama değerinden yaklaşık 190.000 $ daha düşük olsa da, mobil evlerin değerinin hızla arttığını söylüyor.

197 aerial photography

LendingTree'ye göre, mobil evlerin ortalamna değeri 2014'ten 2019'a yaklaşık %40 arttı. LendingTree'ye göre bu, aynı dönemde tek ailelik evlerin ortalama değerindeki %33'lük artıştan 6 puan daha fazla.

Amerika'da mobil evler Washington, Oregon ve California'daki en pahalı evler olarak ilk sırada yer alıyor. Araştırmacılar, Washington'un bir mobil evin ortalama değerinin 100.000 dolardan yüksek olduğu tek şehir olduğunu belirtiyor. Oregon ve California ortalama değerleri sırasıyla 93.500 dolar ve 91.400 dolar olarak takip ediyor.

DİĞER HABER
06 Aralık 2021