"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Modern Bir Emlakçı Olmak İçin Gereken Donanımlara Sahip misiniz?

Ülkenin dört bir yanındaki emlakçılar, yeni portföyler için kıyasıya bir rekabete girmiş durumda. Danışmanlık mesleğinde modern bir yaklaşıma sahip olanlar, uzun yıllara dayanan deneyimlerine bakılmaksızın ses getiriyorlar ve ilerleme kaydediyorlar. Modern danışmanlar etkili taktiklere odaklanıyor ve güven kazanmak ve müşterilerine tam hizmet, akıcı bir deneyim sunmak için arka ceplerindeki aracı kullanıyorlar.

Artık modern bir yaklaşım, tüm geleneği pencereden dışarı atmak ve onlarca yıldır işe yarayan şeyleri göz ardı etmek anlamına gelmiyor. Aksine, modern danışmanlar her iyi girişimcinin yapacağı şeyi yapıyor: "Nedenlerini" daraltmak için pazar araştırması yapmak, pazar taleplerine göre hizmet tekliflerini geliştirmek ve özellikle teknolojik çözümlerden yararlanarak verimsizlikleri ortadan kaldırmak.

Piyasa koşulları ve trendleri hakkında derinlemesine bir anlayış geliştirmek

Elbette yerel pazarınızın mevcut durumunu ve izlenecek trendleri biliyorsunuz. Ancak sadece durumun bilinmesi yeterli değildir. Bu koşulların ve eğilimlerin sizi ve müşterilerinizi nasıl etkileyeceğini anlamak için bu bilgileri bir adım daha ileri götürmelisiniz.

Pazarınızdaki evlerin çoğu daha eski ve eski mi?

Portföy yenilemesi yapılan ya da satışa sunulan evler daha hızlı mı satılıyor?

Örneğin birçok yerel pazarda, daha iyi bir dijital çekiciliğe sahip evlerin alıcılar arasında çok daha fazla ilgi gördüğü ve özensiz bırakılanlara göre daha hızlı satıldığı biliniyor.

Home Is Where Your Real-Estate Agent Lives - WSJ

Her pazar farklıdır

Bazı mülkler yatırımcıların akınına uğradı. Birçoğu ciddi bir stok sıkıntısı sorunuyla karşı karşıya. Yerel pazarlar ve bir bütün olarak sektör baş döndürücü bir hızla değişmeye devam ederken, birçok alıcı ve satıcı her zamankinden daha fazla soruyla karşı karşıya kalıyor.

Bu nedenle, en az üç ayda bir, modern danışmanların çoğunun kendi pazar analizlerini yaptığını ve trendlerin müşterilerini nasıl etkileyeceğini, pazardaki değişiklikler sonucunda müşterilerinin ne tür sorularla karşılaşacağını ve mevcut zaman ve yerde müşterilere nasıl benzersiz bir şekilde yardımcı olabileceklerini gözlemliyorsunuzdur.

Tam hizmet yaklaşımı ve buna uygun pazarlama materyalleri sağlayın

Bulgularınıza dayanarak pazarınız için en iyi, tam hizmet modelinin ne olduğunu belirleyin ve ardından bu modeli müşterilerinize sunmanın bir yolunu bulun.

Piyasada çok sayıda eski ev veya Y kuşağı alıcısı var mı? Eğer öyleyse, alıcıların anahtar teslim ev taleplerini karşılamaya yardımcı olacak bir emlak konsiyerj programı sunun.

Envanter düşük mü? Satıcılarınızın, kendi evlerini piyasaya sürmeden önce başka bir evi güvence altına almalarına yardımcı olacak bir program düşünün.

Modern emlakçı için en iyi haber şu ki, işler değişirken ve buna ayak uydurmak zor olsa da, danışmanların artan taleplere ve zorlu pazarlara uyum sağlamasına yardımcı olmak için emlak sektörüne çok sayıda kaynak akıtılıyor.

Müşterileriniz için ideal tam hizmet modelini oluşturduktan sonra, tüm kaynaklarınızı tekliflerinizi yansıtacak şekilde güncellemeyi unutmayın. Pazarlama araçlarınızdan ve sosyal paylaşımlarınızdan ilan sunumunuza ve geride kalan satıcılara kadar her şey, piyasayı ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını anladığınızı ve onların ev satma ve satın alma hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olacak kaynaklara sahip olduğunuzu açıkça belirtmelidir.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz?

Danışmanlar için emlakbroker.com'da bulunan ücretsiz pazarlama içeriklerine göz atın veya bir emlak raporu video kaydetmeyi ve bunu e-posta veya sosyal medya yoluyla çevrenizle paylaşın.

DİĞER HABER
04 Aralık 2023