“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Moonhub Proptech Girişimi ile Emlak Ofisi Eğitimleri Sanal Oluyor

Pi Labs tarafından desteklenen eğitim girişimi Moonhub, VR eğitim araçları için 2,6 milyon dolarlık tohum yatırımı aldı.

Çalışanları elde tutma oranını artırmaya ve eğitim maliyetlerini düşürmeye yardımcı olmak için sürükleyici deneyimler yaratmayı amaçlayan girişim, 360 derecelik öğrenme ortamlarıyla gerçeğe yakın senaryoları simüle ediyor.

Önemli emlak şirketlerini müşterileri arasına alan Moonhub, Accenture'ın VR eğitiminin geleneksel öğrenme yöntemlerine göre %75 daha fazla bilgi tutma potansiyeline sahip olduğunu öne süren araştırmasına dikkat çekti.

Girişim, bu arada VR kullanmanın şirketlere öğrenme ve geliştirme harcamalarında %64'e kadar tasarruf sağlayabileceğini söyledi.

Hibrit çalışma, sektördeki büyümenin diğer bir itici gücü olarak günümüz dünyasında kendisine sağlam bir yer edindi. Çalışanlar fiziksel olarak giderek daha fazla evden çalışmayı benimserken, VR, onları uzaktan işe alma ve becerilerini geliştirmenin bir yolunu sunuyor.

Moonhub'ın tohum turu, Ada Ventures, 1818 Venture Capital ve birkaç melek yatırımcının katılımıyla Pi Labs tarafından yönetildi.

Pi Labs CEO'su ve kurucusu Faisal Butt şunları söyledi: “Proptech yatırımcıları olarak bizim bakış açımıza göre, işyeri stratejilerinin evrimi, işletmelerin beceri boşluklarını belirlemesini ve coğrafi olarak dağınık işgücü için hedefli eğitim stratejileri geliştirmesini gerektirecektir.

“MOONHUB'un işe alım sürecini hızlandırmak, performansı iyileştirmek ve sosyal becerileri geliştirmek için birden fazla sektörde konuşlandırılabilmesi gerçeği, önümüzdeki yıllarda bunun için pazarın sismik olacağı anlamına geliyor. Özellikle burada kalmak için hibrit çalışma ile, neredeyse tüm şirketlerin yetenekleri çekmek, elde tutmak ve geliştirmek için VR eğitim çözümlerini benimsemesi gerekecek.”

DİĞER HABER
08 Haziran 2022