"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Motivasyon ve Kişisel Gelişim: YARDIM! Bir Çöküşteyim

Satış düşüşü yaşıyorum. Her şeyi doğru yapmama rağmen hiçbir şey işe yaramıyor. Ne kadar uğraşırsam uğraşayım, hiçbir anlaşmayı bir araya getiremiyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

Herhangi bir zamanda emlak işinin içinde olan herkes yukarıda ki gibi bir çöküş yaşadı.

Dokunduğunuz her şeyin altına dönüştüğü dönemler olabilir. En olası olmayan anlaşmaları bile bir araya getirme beceriniz için kendinizi tebrik edeceksiniz ve ardından, tam başarının anahtarının sizde olduğunu düşündüğünüzde, birden kendinizi "hiçbir şeyin işe yaramadığı" bir dönemin ortasında bulacaksınız.

Garantilenmiş gibi görünen fakat son dakikada bozulan anlaşmalar, çoğu zaman sizin hatanız olmadan gerçekleşecektir. Sonuç almadan çabalarınızı ikiye katlar ve daha çok denersiniz. Artık tükenmişliğin son durağına gelmiş olursunuz. Yani bir şeyleri yanlış yapıyor olduğunuza karar verirsiniz. Yaptığınız ve söylediğiniz her şeyi sorgulamaya başlarsınız. İşte o zaman sürekli çalışmayı bırakırsınız. Herhangi bir başarı yaşamadığınız zaman, burnunuzu bileme taşına tutmak zordur.

Kötü zamanlarda hatırlanması gereken ilk şey, bu zorlu yamanın geçeceğidir, ancak bu karanlık tünelin içinden geçtiğinizde buna inanmak zor olacaktır. İkincisi, tutarlı çalışma olmadan hiçbir şey olamaz. Size başarıyı getiren o günlük şeyleri yapmaya devam etmeli ve günlerinizi verimsizlik sahasında geçirme isteğine karşı koymalısınız.

“Pek az insan başkalarının deneyimlerinden yararlanmayı bilecek kadar akıllıdır.” M. Voltaire

“Yaptığım her şeyde bana rehberlik eden arzu, doğanın güçlerini insanlığın hizmetine koşturma arzusudur.” Nikola Tesla

“Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır.” Balzac

“Bir insanı, bulunduğu mevki ile değil, göz koyduğu mevkiyle değerlendirmek gerekir.” Tolstoy

“Siz kendinize inanın, başkaları da size inanacaktır.” Johann Wolfgang von Goethe

“Bu dünyada başarıya ulaşan insanlar istedikleri şartları yakalayan insanlardır. Eğer bu şartları bulamazlarsa, kendileri yaratırlar.” Bernard Shaw

“Hayatta başarılı olanlar, kendilerine gereken bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar ve olayların sebeplerini her zaman araştırırlar.” Rudyard Kipling

“Akıllı adam aklını kullanır, daha akıllı adam başkalarının da akıllarını kullanır.” Bernard Shaw

“İnsanların yapabileceği en büyük fenalık kendisine olan güvenini kaybetmesidir.” Richard Bernedici

“Hayatta hiç hata yapmamış birisi zaten hiçbir işe başlamamış demektir.” Henry Ford

“Hatalar değil, çareler bulun.” Henry Ford

“Yaratıcılığın önemli bir unsuru, başarısız olmaktan korkmamaktır.” Edwin Land

“Ders alınmış başarısızlık, aslında bir başarıdır.” Malcolm S. Forbes

“Mağlubiyete uğrayınca ümitsizliğe kapılma, her başarısızlıkta bir zafer arzusu yatar.” Germain Martin

“Eğer yürüdüğünüz yolda güçlük ve engel yoksa, bilin ki o yol sizi bir yere ulaştırmaz.” Bernard Shaw

“Başarısızlıklar, güçlü insanları daha da güçlendirir.” Saint Exupéry

“Başarılı olmak için her zaman kendi kararlılığınızın diğer her şeyden daha önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın.” Abraham Lincoln

“Her gün tutarlılık ile tekrarlanan küçük disiplinler, zaman içinde yavaş yavaş kazanılan büyük başarılara yol açar.” John C. Maxwell

En başarılı emlak danışmanları, her gün temel konularda çalışan ve döngüsel iniş çıkışların araya girmesine izin vermeyen kişilerdir.

Tutarlı bir şekilde çalışmaya, aramaları yapmaya, postaları göndermeye ve uzmanlık bölgenizde çalışmaya devam ederseniz, buradan başarılı bir şeyler çıkacaktır. Pes etmediğiniz o çabalarınızın sonucunda pek çok şey aniden bir araya gelecek ve işiniz kazançla sonuçlanacaktır.

Bu arada istikrarlı bir emlak kariyeri için, günlük bir yapılacaklar listesi yapın ve görevleri tamamlayın, böylece eve bir başarı duygusuyla dönebilirsiniz. 

Son bir şey daha :) Bir durgunluk dönemindeyken, çalışma şeklinizde büyük değişiklikler yapmayın. İşler iyi giderken, biraz özeleştiri performansınıza yardımcı olabilirken ve özgüveninizi zedelemediğinde performansınızı eleştirmek daha iyidir.

DİĞER HABER
27 Nisan 2022