"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Mükemmel Bir Kısa Film ve Beraberinde Gelen Milyon Dolarlık Mülk Satışı

Listenizde milyon dolarlık bir gayrimenkul mü var? O zaman sizi yönetmen koltuğuna alalım. Şimdi çıtayı yükseltme zamanı. Reklam amaçlı oluşturulan magnet gibi ürünleri unutun; artık emlak danışmanları da kısa filmler oluşturuyor. Kanada, Toronto’da yayımlanan yeni kısa film, yaratıcı emlak danışmanlarının geleneksel yöntemler ile sınırlı kalmaması gerektiğinin mükemmel bir örneği olarak sayılabilir.

Satışa sunulan evin konusu gerçekten çok iyi iş çıkarmış: İki çocuk, sokakta kırmızı bir eve doğru koşuşurlar. Aslında her şey bu noktada başlıyor denilebilir. Kendilerini mükemmel bir ev içerisinde bulan çocuklar; heykelsi bir küvete sahip, mükemmel merdivenler ile döşenmiş ve büyük bir mutfağa sahip evde dolaşıyor...

Yeni nesil teknolojiler kullanılarak çekilmiş bu kısa film, bir yandan seyir keyfi oluşturduğu gibi bir yandan da satın alınacak evin yaşam tarzını hayallerin ötesinde gerçekleşmesini sağlıyor. Emlakçı Suzanne Lewis’in aklına gelen bu fikir, satış aşamasının çok daha etkili olmasını sağlamak adına gerçekleştirildi. Nitekim öne sürdüğü fikirle birlikte başarıyı da kucaklayan Lewis, 100.000’den fazla görüntülenen video aracılığıyla bahsi geçen evin satışını gerçekleştirdi. Üstelik evin bulunduğu bölgeye oranla oldukça iyi bir fiyata (buraya dikkat ediniz) alıcı bulan ev, 2.23 milyon dolar karşılığında satıldı. 

2.23 milyon dolarlık satılan evin reklam filmi

Kısa film ve emlakçılık

Yaşanan başarının rastlantı ya da bölgesel olduğunu düşünebilirsiniz fakat bu durum, elde edilen ve neredeyse rekor sayılan satış fiyatı gerçeğini değiştirmez. Nitekim öne sürdüğü fikirde başarılı olan Suzanne Lewis, emlak danışmanlarına yaratıcı pazarlama konusunda esin kaynağı olmayı da başardı. Gayrimenkul pazarlama uzmanları daha çok geleneksel yollar ile kesin başarıya ulaşmak isteseler de yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin başarılı olduğu bir dönem içerisinde yaşadığımız yadsınamaz bir gerçek. Nitekim çekilen kısa film ile satış başarısı da buna örnek gösterilebilir.

Toronto’da oluşturulan kısa filmin asıl tedarikçisi ise Karyn Filiatrault. Discovery Channel ile çalışan Filiatrault, TV’de 8 yıllık bir deneyime sahip. Televizyon alanındaki kariyerinin ardından emlakçılık sektörüne adım atan Karyn Filiatrault, nitekim ne denli başarılı bir isim olduğunu da gözler önüne serdi.

Sadece evi göstermekle kalmıyor

Çeşitli çalışmalara imza atan Filiatrault, geçtiğimiz yıl oluşturduğu bir video sayesinde 167.000 dolar değerindeki bir evin satılmasını da mümkün kıldı. Üstelik bahsi geçen video Facebook üzerinde 12.000’den fazla görüntüleme sayısına ulaştı.

167.000 dolara satılan evin reklam filmi

Başarıya ulaşmak için güzel bir yol olarak görülen kısa film ya da benzeri videoların ise elbette belirli giderleri bulunuyor. Aktörlerin yer aldığı ve profesyonel çekim tekniklerinin kullanıldığı bir video 3000 ile 5000 dolar arasında bir paranın harcanmasına yol açabiliyor. Bu nedenle kısa filmlerin 300.000 dolar değerindeki bir ev için olmazsa olmaz olarak görülmesi yanlış olabilir ancak milyon dolarlık evler için kısa filmlerin mükemmel bir satış aracı olduğu düşünülebilir.

Hazırlanan videoların farklı yararları da mevcut denilebilir. Sadece satılmak istenen eve müşteri elde etmeyi kolaylaştırmakla kalmayan bir kısa film, aynı zamanda potansiyel müşteri kitlesinin oluşturulmasına da yardımcı olabilir. Ayrıca evin çevresindeki diğer olanakların sergilenmesi ve potansiyelin görülmesi için de bu tarz çalışmalar oldukça yararlı karşılanabilir.

O zaman hemen işe koyulmakta fayda var.

Önce hayal edin, sonra senaryo ve kamera, kayıt…

Kestik...

DİĞER HABER
19 Ekim 2017