"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Müşteri Kazanmak İçin İçerik Pazarlamanızı Nasıl Güçlendirirsiniz?

Profesyonel bir emlak brokerı/danışmanının gayrimenkul denizindeki can simidi potansiyel müşterilerdir. Müşteriler ile iletişimin püf noktası ise içeriğinizin kuvvetli olmasıdır. Bütün büyük firmalar, kendilerini nasıl lanse ederler? Basit ama çarpıcı bir slogan ile kendilerini özleştirerek. Bu basit gibi görünen nokta, aslında en can alıcı noktadır. Eğer insanlara kendinizi anlatacak kadar güçlü bir içeriğe, derinliğe ve samimiyete sahip değilseniz bu denizde boğulabilirsiniz.

İçerik pazarlaması işte bu kadar önemlidir. Doğru yapılırsa bünyeyi güçlendirebileceği gibi, hatalı adımlar atılması durumunda ise vücudu zehirleyebilir. İçerik oluştururken dikkat edilmesi gerekenleri üç başlıkta inceleyebiliriz.

Kendi hikâyenizi oluşturun

Yukarıda da belirttiğimiz gibi dev firmalar attıkları sloganı orada bırakmazlar ve tüm reklam süreçlerini bu hikaye ile birleştirmeye gayret ederler. Bir içerik oluşturma serüveninin başlangıcı sizi anlatırken devamı ise sizinle iletişime geçecek insanların serüvenini anlatmalıdır. Kendinizi tanımlayacak bir yazıyı kaleme alırken başkaları nasıl yapmış diye bakmak yerine, “ben nasıl bir yol izleyeceğim” diye kendinize sormalı ve samimi cümleler kurmalısınız. Elbette herkesin kalemi yeterli seviyede olmayabileceği için oluşturduğunuz taslağı profesyonel ellere teslim ederek mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz.

İçerik oluşturulurken dikkat edilecek iki önemli husus ise SEO ve okuyucudur. Yazdığınız anlaşılır olmak zorundadır ve yazının içerisinde SEO’ya uygun, arandığında bulunabilir anahtar kelimeler bulunmalıdır.

Bill Gates’in 1996 yılında söylemiş olduğu “Kral İçerik” sözü gelecekte de önemini kaybetmeyecek.

Kime hitap ettiğinizin farkına varın

Bir hikâye oluşturdunuz ve içerik serüveniniz başladı. Ancak bilgisayar başında üretilen fikirlerin hayata etki edebilmesi için okuyucuların ihtiyacına yönelik olması gerekir. Üniversiteden yeni mezun olmuş ve iş hayatına yeni başlamış birisi, milyonlarca dolarlık gayrimenkuller konusundaki içerikleri umursamayacaktır. Ya da lüksü hayat tarzı haline getirmiş birisi, nasıl uygun fiyata gayrimenkul alınır fikrini umursamayacaktır.

Rotayı belirlemek için kime hitap ettiğinizi ve bölgenizin gayrimenkul eğilimlerini doğru tespit etmelisiniz. Bu tespit, sizi başarıya götürecektir. Aksi hale tüm içerik serüveniniz sakil bir görünüm kazanabilir. Yine bu noktada yol haritası belirlemekte yetersiz kaldığını düşünenler, bir uzmana danışabilirler.

Trafikte şeritleri doğru kullanmayı öğrenin

Bir hikaye oluşturdunuz. Bu hikayenin etrafında insanların sizinle bağ kurması için onların taleplerine yönelik içerikler hazırladınız. Bloğunuza veya sitenize bunları yükledikten sonra sizce işiniz bitti mi? Elbette ki hayır. Bu sadece sizin internet ortamında ehliyet almanızı sağladı. Ancak internette trafiği yönetmek ve takipçi çekmek için bütün sosyal platformları doğru şekilde kullanmanız gerekir. Tanınabilmek için küçük bütçeli reklamlar oluşturun, kendiniz sürekli hesapları aktif tutamıyorsanız bir uzmandan destek alın ve sosyal medya sayfalarınızın ara vermeden yayında kalmasını sağlayın. Artık yol haritanızı belirlediğinize göre emin adımlar ile yola koyulabilirsiniz.

Hala internetin gücünün farkında değilseniz ve bir adım atmak için kendinizi yetersiz görüyorsanız, emlakbroker.com ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

İçerik tarzdır ve firmanın damarlarında akan kandır.

DİĞER HABER
02 Ocak 2020