“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Nestiny: Alıcılar İçin Eğlenceli Ev Satın Alma Sitesi

Nestiny, ev alım deneyimini geliştirmek üzerine odaklanan yeni bir emlak girişimi olup resmi lansmanı bu hafta içerisinde yapıldı. Girişim alıcıları eğiterek ve cesaretlendirerek ev alımlarını artırmayı planlıyor. Firma yetkilileri, ev alım süreçlerinde yaşanan sıkıntıların olduğunu bunu eğitimle düzeltmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

Alıcılara eğlenceli araçlar ve eğitim materyalleri ile yol göstererek finansal ve kişisel olarak ev almaya ne kadar hazır olduklarını görmelerini sağlayarak ev alım süreçlerinde devrim yaratmayı hedefliyor. Alıcılara hem bilgisayar ortamında hem de mobil ortamda erişilebilirlik avantajı sağlayarak eğitim içerikleri, uzman tavsiyeleri, kullanışlı araçlar ve eğlenceli oyunlarla ev satın alma deneyimine yeni bir soluk getiriyor.

İnternet sitesi sayesinde kullanıcılar emlak piyasasının jargonu, ev alırken izlenmesi gereken yollar, hangi dökümanlara ihtiyaç olunacağı gibi ev alımına yönelik konularda bilgi sahibi olabiliyorlar. Site ev almak isteyen kişilere isteklerini, ihtiyaçlarını ve gelir durumları ile ilgili bilgileri sorarak nasıl bir ev istediklerini belirlemelerini sağlıyor.

Yeni bir gayrimenkul teknolojisiSgirişimi olarak duyurulan Nestiny’nin kurucusu ve CEO’su Jody Clower’a ev alma işlemini şu şekilde özetliyor;

“Birçok insan için ev almak hayatlarında yapacakları en büyük satın alma işlemidir ve bu süreç son derece karmaşık, kafa karıştırıcı ve korkutucu olabilir. Çoğu insan nereden başlayacağını bilemez ve yanlış yerden başlamaları halinde kötü tavsiyeler alabilirler. Pek çok insan satın alım sürecinde bütçelerine ve isteklerine uymayan evlere bakarak vakit kaybederler. Bu yeni platform sayesinde alıcılar istedikleri bilgilere istedikleri zaman istedikleri ortamda ulaşabilirler ve bu onlara zaman kazandırır.”

Aynı zamanda Pinwheel isimli oyun, alıcıların hangi stil evlerden hoşlandıklarını belirlemelerine yardım ediyor. Geleneksel ya da modern bir ev mi, apartman dairesi mi yoksa müstakil bir ev mi istediklerini bu oyunu oynayarak belirlemeleri mümkün oluyor. Bu yeni girişim kullanıcılarına karmaşık bir süreç olan ev alma sürecini basitleştirerek isteklerini ve ihtiyaçlarını keşfetmelerini sağlıyor.

Site aynı zamanda, siteye kaydolan emlak profesyonellerine ev alıcılarına ulaşarak sorularını cevaplama fırsatı tanıyor. Emlak danışmanı bu sayede yeni müşteriler bulma şansına kavuşuyor. Bu site üzerinden tanıyarak güvendikleri yardımsever bir emlak uzmanı ile çalışmak alıcılara sıradan bir emlak uzmanı ile çalışmaktan daha çekici geliyor.  

Platform şimdiden pek çok müşterinin, emlak profesyonelinin ve medyanın ilgisini çekti. Firma yetkilileri bunun sadece bir başlangıç olduğunu belirterek yenilikçi anlayışlarının devam edeceğinin sinyalini verdiler.

Bu tarz yeni girişimlerin gelişmesi emlak alım-satım işlemlerinde yaşanan sıkıcı süreçler daha keyifli bir ortama taşınacak. Amerika'da Zillow, Trulia ve Realtor gibi milyar dolarlık oyuncuların arasında fark edilebilmek için mor inek olmalısınız. Son kullanıcı düşünülerek yapılan bu tür projelerin başarılı olacağını söyleyebiliriz.

Ülkemizde emlak sektörünün gelişmesi için mor ineklere gerçekten ihtiyaç var. Umarız bu tür girişim haberlerini yakında sitemizden yayınlarız.

DİĞER HABER
07 Mart 2016