"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Offrs.com, Emlak Brokerlar İçin Yapay Zeka Asistanı Raia’yı Geliştirdi

Offrs.com, 2012 yılından beri gayrimenkul firmalarına ve emlak brokerlarına akıllı veri ve pazarlama hizmetleri sunuyor. Tüm büyük ulusal franchise markalarındaki binlerce emlak profesyoneline hizmet veren offrs.com, aynı zamanda bağımsız çalışan emlak brokerlarına da yardımcı oluyor. Ancak offrs.com, çağın teknolojisini kullanarak ürettiği en büyük uygulamayı bu yıl hizmete sundu.

Programın adı Real Estate Office of the Future. Kısa adı ile Offrs.com, bu uygulaması ile gayrimenkul firmalarına ve emlak brokarlarına müşteri kazanmaları için bir yapay zeka uygulaması sunuyor. Bu uygulamada, Raia adında gayrimenkul profesyonelleri için pazarlama otomasyonu sağlayan bir yapay zeka asistanı bulunuyor. Raia, kullanıcılara geleceğin emlak ofisini oluşturmaları konusunda yardımcı oluyor.

Peki, bu uygulama nasıl oluyor da gayrimenkul profesyonellerine geleceğe yönelik yardım sunabiliyor? Bunu, offrs.com’un kurucu ortağı Rich Swier şöyle açıklıyor:

ROOF’un özelliği, tahmini mantıksal analizler ile büyük veri ve pazarlama ağını bir araya getirebilmesidir. Bugün gayrimenkul sektörünün ilk yapay zeka asistanı olan Raia uygulamasını başlattığımız için çok heyecanlıyız. Raia, gayrimenkul profesyonellerine kendi geleceklerini kurmaları için yardımcı olacak.

Gayrimenkul profesyonellerinin işlerini büyütmeleri için gereken önemli görevleri gerçekleştirmelerine yardımcı olan yapay zeka asistanı Raia, üretimi arttırma, pazarlamayı geliştirme ve geleceğin gayrimenkul ofisinde ilk sıralarda yer alma anlamında profesyonellere katkıda bulunuyor.

Geleceğin emlak ofislerinde Raia benzeri asistanlar ciddi potansiyele sahip olacaklar.

Akıllı Veriler Brokerlar İçin Listelere Dönüşüyor

Offrs.com, edindikleri veriler ışığında kazandıkları algoritmalar ile son yıl içerisinde satılan evlerin yüzde 70’ine dair tahminde bulunabildiklerini öne sürüyor. Bunun yanı sıra çoklu pazarlama kanalları sağlayarak onlara bir kimlik kazandırıyorlar ve ev sahiplerini onlar için birer satıcıya dönüştürmeyi başarıyorlar.

Uygulama, seçtiğiniz bir bölgede ev sahipleri ve tüketicilere dair tahminlerde bulunuyor. Bu tahminleri yürütürken elbette ki arşivindeki verileri kullanıyor. Böylece gelecek 12 ay içerisinde seçilen bölgede satılma ihtimali yüksek olan yerler işaretleniyor ve gayrimenkul profesyoneline bilgi olarak sunuluyor.

Offrs.com, sadece tahmin ettiği bilgiler ile kalmayıp profesyonellere pazarlama seçenekleri de sunarak hem zaman tasarruflu hem etkili hem de ekonomik bir pazarlama imkânı veriyor. Bu pazarlama imkânları ile izlenen yolların neticesi ise grafikler ile karşınıza geliyor. Dolayısıyla uygulamanın veri ağından yararlanarak tahmin edilen bilgiler doğrultusunda, 1000 tane emin olmadığınız ev sahibine pazarlama yapmaktansa, 100 tane garanti ev sahibine pazarlama yapma şansına erişerek kesin sonuçlar elde ediyorsunuz.

Geleceğe yönelik tahminlerde bulunarak ve teknolojinin getirdiği yapay zeka imkanından faydalanarak gayrimenkul profesyonellerine benzersiz bir hizmet sunan offrs.com’un Ulusal İş Geliştirme Uzmanı Frank Chimento, uygulamanın önemine değinirken şu cümleleri kuruyor:

Biz sadece geleceği tahmin etmiyoruz, aynı zamanda geleceği müşterilerimiz için geleceği inşa ediyoruz. ROOF programı, brokerlara wow dedirtecek.

DİĞER HABER
02 Kasım 2016