"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Öğrenmeyi Bırak, Düşünmeye Başla

Artık ders almak yok - bunun yerine, bildiklerinizi alın ve bu görevleri nasıl kendinize ait hale getireceğinizi öğrenin.

“Bildiğinizi Unutun ” başlıklı TEDx konuşması, herkesin yerleşik eğitim yapıları içinde öğrenmeyi bırakması ve kendi benzersiz bakış açımızdan düşünmeye başlaması yönündeki teşvikinin altını çiziyor.

Bu, emlakçılar ve sürekli başka bir eğitime gitme ihtiyacımız konusunda olanların anlayabileceği bir konu. İşimizi bollaştıracak o altın külçeyi bulma, bir sonraki semineri veya konuşmacıyı dinleme, bize tüm cevapları verecek kitapları okuma veya bize daha fazla para kazandıracak veya tasarruf ettirecek en yeni aygıtı satın alma arzusu.

Bir hafta içerisinde, müşteri arama için planladığınız saatlerden daha fazla eğitim saatine nasıl kaydolduğunuzu bir düşünün.

"Altın kural, altın kuralların olmadığıdır." George Bernard Shaw

Öğrenmeyi bırak, düşünmeye başla

Bu, bulunduğunuz hızlı trenden geri adım atmak ve zaten bildiklerinizin yeterli olduğuna karar vermekle ilgilidir. Öğrendiğiniz şeylere olan tutkularınızı düşünün ve bunlardan hangisinin sizi heyecanlandıracağına karar verin.

Emlak işi yapmanın temel bilgisi zaten kafamızda var - sadece onu kullanmanın benzersiz yollarını tanımlamak için yeterince durmamız gerekiyor.

Bazen bir şey öğrendikten sonra, o bilgiyi benzersiz şekilde işimize nasıl uygulayabileceğimizi düşünmek yerine, yeni öğrendiğimiz bilgileri nasıl uygulayacağımız konusunda başka bir eğitime bile gideriz. Sonra evin yolunu tutarız ve tam olarak bize öğretildiği gibi yaparız ve neden işe yaramadığını merak ederiz :)

Bunu yaparken gerçekten kendimiz gibi hissetmediğimizi düşünüyoruz çünkü bu bizim tarzımız değildi, ama asla kendimize tarzımızın ne olduğunu soracak kadar da zaman ayırmadık. Kendinize şu soruyu  sorun: Potansiyel müşterilerimin ve mevcut müşterilerimin iletişimini, pazarlamasını, ilişki yönetimini ve elde tutulmasını geliştirmek için kullanabileceğim yöntemlerde, insanlar benim hakkımda halihazırda neyi seviyor?

"Çok düşünmeye çalışmalı, çok bilmeye değil." Demokrit

İç rehberlik sistemimizi dinlemek

Bize öğretilen senaryo tam olarak bu olsa da, bir müşteriye karşı ne zaman çok sert davrandığımızı biliyoruz. Bir iş planının bir peçeteye kolayca çizilebileceğini ve yine de işe yarayacağını biliyoruz. Başka bir iş planlama eğitimine katılmak, bizi kağıt üzerinde daha hızlı tezahür ettirmeyecektir.

Son altı aydır yaptığımız soğuk aramanın yeni bir iş üretmediğini biliyoruz, ancak devam ediyoruz çünkü eğitmenin size işe yarayacağını söylediği şey buydu.

  • Öğrendiğimiz tüm bu şeyler işe yarıyor, ancak zamanın yüzde 99'unda sizin için çalıştıklarından emin olmak için o bilgilere benzersiz bir dönüş yaptınız mı?
  • Günde 10 dakikanızı zihninizi susturmak ve size öğretilen şeyler üzerinde nasıl yeni bir dönüş yaratacağınıza karar vermek için ayırdınız mı?

Eğer yapmadıysanız, deneyin. Bugün, kariyer yolculuğunda daha az tercih edilen yolu seçseniz bile, bunun hala olağanüstü bir fikir olduğunu ve bunu yapacağınızı söyleyen içsel rehberliğinizi dinlemelisiniz.

"Bilim, her günkü düşünmelerimizin saflaşmasından başka bir şey değildir." Albert Einstein

Bugün başarısız olmaktan korkmuyorsunuz çünkü bu iç sesiniz, işlerin size bolca akacağı mükemmel, benzersiz yolu bulmaya bir adım daha yakın olduğunuzu söylüyor.

Olağandışı etkinliklerde yüz yüze ağ kurmanın hem ticari hem de konut amaçlı gayrimenkuller için yeni müşteriler ve işler edinmemin eğlenceli, enerji verici ve kazançlı bir yolu olduğunu yeni öğrenmiş olabilirsiniz.

Şimdi öğrenmeyi bırakın ve zaten bildiğiniz ve sevdiğiniz şeyleri nasıl alabileceğinizi ve mevcut işinizi aranan, yüksek oranda başvurulan, kârlı ve güçlü, yaratıcı bir makine haline nasıl getirebileceğinizi düşünmeye başlayın.

DİĞER HABER
15 Ağustos 2022