"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Önemli 4 Altın Metrik: Daha Fazla Emlakçı Üretkenliği İçin Günlük Görevler

Şu anda işinizin nasıl ilerlediğinden emin değilseniz, bu dört metriği ölçmeniz gerekir. Bir değişimde yerinizi bulmak acı tatlı olmak zorunda değildir.

Don Miguel Ruiz'in Dört Anlaşma: Kişisel Özgürlüğe Pratik Bir Kılavuz adlı kitabı, okunması ve anlaşılması harika derecede kolay bir kitaptır. Dört Anlaşma, gerçek özgürlüğü ve neşeyi deneyimlemek için hayatınızı nasıl yaşayacağınıza dair basit yol göstericilerdir.

Dört Anlaşma şu şekildedir: 

  • Sözlerinizde kusursuz olun
  • Hiçbir şeyi kişisel algılamayın 
  • Varsayımlarda bulunmayın
  • Her zaman yapabildiğinin en iyisini yap 

Bu anlaşmalar hayatınızın herhangi bir alanına gerçekten uygulanabilir. Burada ayrıntılara girmeyeceğiz, ancak kitabın bir kopyasını almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Ancak, kitapta yazılanlar bizi düşündürdü: Emlak işlerimizde özgürlüğe (finansal, zamanımız, enerjimiz vb. ile ilgili) ve aradığımız tatmine sahip olmamızı sağlayacak anlaşmalar var mı? 

Öyle düşünüyoruz. Bu yüzden emlakçılık dünyasında kendi dört anlaşmamızı oluşturduk - emlakçı üretkenliğini artırmak için gerçekten önemli olan dört ölçüt. Ve emlakçı üretkenliğinin sadece öncü gösterge olduğunu biliyoruz. Emlak danışmanları bu dört aktiviteye odaklanırsa, sonuçlar (artan gelir ve daha fazla özgürlük) gelecektir. 

İşte bir emlakçının emlak işi için gerçekten önemli olan dört günlük görevi. Bunlar danışmanlarınıza her gün soracağınız dört sorudur.  

  • Bir şey imzaladın mı? 
  • Bir şey sattın mı?
  • Randevu aldınız mı?  
  • Veritabanınıza  yeni bir kişi eklediniz mi ?

Bunları parçalara ayıralım.

Bir şey imzaladın mı?

Bu anlaşma biraz daha açık. Bir satış anlaşması mı imzaladınız?  Bir alıcı-aracı anlaşması mı imzaladınız? Bir kira sözleşmesi mi imzaladınız? İşinizi ileriye taşıyacak imzalarla yazılı bir şey mi aldınız? Basit bir evet veya hayır cevabı. 

Bir şey sattın mı? 

Sözleşme sözleşmedir. Alıcınız kabul edilen bir teklifte mi bulundu? Satıcınız bir teklifi kabul etti mi? Bir mülkü sözleşmeye koyup kapanış departmanınıza veya işlem koordinatörünüze mi gönderdiniz?

Bizim dünyamızda, bekleyen bir sözleşme dört anlaşmadan biri olarak sayılır. Bu, danışmanlarımızın kontrol etmesine yardımcı olabileceği bir şeydir. Kapanış masasına ulaşmak, genellikle kontrolünüz dışında olan birçok başka değişkene sahiptir.

Unutmayın, bu dört önemli soru tutarlı bir şekilde yapılırsa gayrimenkul işinizin ibresini hareket ettiren faaliyetlere odaklanmış olursunuz. Yeterli sayıda bekleyen işiniz olduğunda, bir veya iki tanesi kapanmasa bile genel işinize küçük bir etkisi olur. Aktivitelere odaklanın.

Randevu aldınız mı?

Hepimiz biliyoruz ki bir "randevu", danışmanlarınız için ne anlama geldiğini tanımlamazsanız oldukça öznel olabilir. Eski bir üniversite arkadaşıyla kahve içmek veya Open House randevusuna katılmak gibi bir şey düşünmeyiz. Randevu, bir müşteri veya danışanla bir şey imzalama fırsatının (örneğin bir satış sözleşmesi veya alıcı-aracı sözleşmesi) olduğu bir toplantıdır.

Veritabanınıza yeni bir kişi eklediniz mi?

Veritabanınız ve veritabanımızdaki insanlara nasıl hizmet verdiğiniz önemlidir. Çalışmalar, veritabanınızda tanışılan her 12 kişiden birinin (doğru şekilde hizmet verildiği takdirde) bir kapanış üretmesi gerektiğini göstermektedir.

Günde bir yeni kişi ekleyin veya eklemeyin, buradaki asıl odak noktası haftada beş yeni kişi eklemektir. Tüm yeni teknolojilere ve sorunsuz iş yapma yollarına rağmen, emlak hala bir ilişki oyunudur. Kişiler işinizi kurmanın anahtarıdır. Veritabanınız sizin işinizdir.

Şimdi, her gün bu dört şeyin hepsini yapmak zorunda değilsiniz. Ancak, her gün ilk 3'ten birini (bir şeyi imzalamak, bir şeyi satmak, bir randevu ayarlamak) tamamlamaya odaklanırsanız ve ardından her hafta veritabanınıza beş yeni kişi eklerseniz, başarılı bir emlak kariyeri inşa etme yolunda iyi bir mesafe kat etmiş olursunuz. Emlak işinde günlük aktiviteler oyunun adıdır. Sürece güvenin, kontrol edebileceğiniz şeye odaklanın ve sonuçlar kendiliğinden gelecektir. 

Artık sahada değilseniz ve bunun yerine bir ekibe veya aracı kuruma liderlik ediyorsanız, bu ölçütler genellikle sizin için de geçerli olabilir. Bir işe alımcıyla randevu mu ayarladınız? Sadece bir aracı kurumda biriyle tanışmakla kalmayıp, hedefleri hakkında konuşmak ve ekibinizin değerini paylaşmak için bir toplantı mı ayarladınız?

Ekibinize katılma ve yeni bir bağımsız emlakçı sözleşmesi imzalama fırsatını "sattınız" mı? Veritabanınıza  yeni bir potansiyel işe alım, iş ortağı veya satıcı eklediniz mi?

Bu dört ölçüm, emlakçıların dört anlaşması, açık, basit ve kanıtlanmıştır. Bugün bir şey imzaladınız mı, bir şey sattınız mı veya bir randevu ayarladınız mı? Veritabanınıza bir kişi eklediniz mi?

Bu dört aktiviteye her gün odaklanın ve emlak işinizde gerçek özgürlüğü ve neşeyi deneyimlemiş olun.   

DİĞER HABER
04 Temmuz 2024