Mail listemize abone oldunuz mu?
Open House Etkinlikleri Sosyal Medya Tanıtımı ile Yeniden Şekilleniyor

Open House etkinlikleri düzenlemek ve satılık bir evi alıcılara pazarlamak, eskilerde çok daha fazla uygulanan bir yöntemdi. Özellikle etkinliğin sonunda yeni müşterilerin kapınızdan girmesi için büyük bir araçtı. Bugün biraz daha nadir uygulanır hale geldi. Ancak internetin gelişi ve online mülk resimlerini görme kabiliyeti ile Open House etkinlikleri yeniden şekilleniyor. Bu tür etkinliklerin Facebook ve Instagram gibi platformlar ile birlikte uygulandığında ne kadar etkili olduğunu göstermek istiyoruz.

Etkinlik İçin Taşınabilir Yapıları Seçin

Dağınık, onarım ihtiyaç duyan evler, takdir edersiniz ki çok sayıda kişiye sunacağınız bir etkinlik için uygun değildir. Bunun yerine taşınabilir yapıları seçmeniz potansiyel alıcı müşteriler için çok daha iyi fikir verir. Peki, taşınabilir mal ne demek?

Bir arazi üzerine yapılan fakat kalıcı olmayan inşaatlara taşınır yapı adı verilir. Örneğin bir site projesi dâhilindeki evleri Open House etkinliği ile pazarlamanız gerektiğinde, site projesi içindeki örnek daireyi etkinlik yapacağınız ev olarak seçebilirsiniz. Çünkü örnek daireler, sunum ve pazarlama amacı ile hazırlandığı için her açıdan dört dörtlük görünecektir.

Fotoğraflar Seçin ve Facebook/Instagram İçin Hazırlayın

Düşünülmesi gereken diğer basit nokta iyi görünen fotoğraflar seçmektir. İnsanlar her zaman banyo ve mutfaklarının iyi olması gerektiğini düşünürler, ancak dürüst olmak gerekirse promosyon mesajınızla eşleşen fotoğrafları seçmeniz daha önemlidir.

Örneğin evin ne kadar ferah olduğunu öne çıkaracaksanız geniş alana sahip olan odaların görüntülerini seçin. İşte satış getiren bir ev fotoğrafı ile satış kaybettiren bir ev fotoğrafı arasındaki fark:

Sol taraftaki ev kırmızı kapısı nedeniyle dikkat çekiyor. Fotoğrafı gören kişinin bilinçaltı, kırmızı kapı ile yeşil çimleri birleştirerek güzel bir görüntü elde eder ve güzel düşünür. Sağdaki evin ise pek ayırt edici bir özelliği olmamakla birlikte evin daha kötü görünmesine neden oluyor. Hangi fotoğrafları daha iyi işleyebileceğinize göre birkaç tanesini seçin.

Artık Facebook ve Instagram üzerinden yayınlama zamanı geldi. Open House etkinliğinizi duyuracağınız bu paylaşımda hangi resmi kullanacağınızı seçtiniz. Şimdi metninizi hazırlayabilirsiniz. Eğer bu konuda tereddütleriniz varsa aşağıdaki tüyolardan faydalanabilirsiniz:

  • Etkinliğin düzenleneceği evi kimin almak isteyebileceğini düşünün. Ne duymak ve ne görmek isterler?
  • İnsanlar evin hangi özelliklerini beğenecek?

Ardından bu iki öğeyi birleştirin ve yazarken betimleyici olun. Fakat betimleme yaparken çok zorlayıcı olmayın. Örneğin “Gül pembe duvarları olan bu küçük, şirin ve güzel ev…” gibi art arda tüm özellikleri sıralamayın. Bunun yerine şu şekilde bir tanım kullanabilirsiniz: “Çok fazla alana ihtiyacınız yok ama çok da küçük bir ev istemiyorsanız, bu ev istediğiniz rahatlığın mükemmel bir örneğidir. Gül pembe duvarlarıyla bu yaşam alanını kontrol edin…

Open House Etkinliğini Sosyal Medyada Organize Edin

Neden sosyal medya? Çünkü sosyal medya üzerinden yerel bir alanda talep yaratabilirsiniz. Sosyal medya, hiper hedefli reklamlara izin verir. Geleneksel yolları deneyecek olursanız bir Open House etkinliğini duyurmak için mahalle sakinlerini bildirmeniz, broşürler dağıtmanız ve veri tabanınızdaki ilgili müşterilere e-posta göndermeniz gerekir. Sosyal medya ise erişiminizi genişletmenizi ve görsellerin en iyi yönünü kullanmanıza izin verir.

Başlamak için önce Facebook’ta bir Open House etkinliğini tanıtmaktan bahsedelim. Öncelikle etkinliğin görseli ile birlikte açıklama metnini hazırlayın. Açıklama içerisinde etkinliğin tarihini, yerini ve saatini belirtmeyi unutmayın. Ardından bu paylaşımı destekleyici özelliklerden faydalanın. Yani paylaşımınızı öne çıkaracak ve daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayacak reklam özelliğini seçin. Burada ulaşmak istediğiniz kitlenin özelliklerini seçmeniz gerekir.

Instagram için de uygulamanız gereken en önemli şey etiketlerdir. Etkinliğinize en uygun etiketleri seçerek çok sayıda kişinin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya tanıtımı için hazırlanmış bir open house etkinlik görseli.

 

DİĞER HABER
14 Haziran 2017