"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Open House Müşteri Takibi İçin Faydalı Bir Girişim Daha: Spacio

Emlakbroker.com olarak yeni girişimleri takip ettiğimizi ve ülkemizde de bu tür girişimlerin gerçekleştirilmesi için bir farkındalık yaratmaya çalıştığımızı sürekli tekrar ediyoruz. Bu makalemizde de yeni girişimlere örnek teşkil edecek bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Henüz ülkemizde uygulanmaya başlamamış olan ve yurtdışında çok etkili bir gayrimenkul pazarlama seçeneği olan Open House yönteminden daha önce başka bir makalemizde bahsetmiştik. Open House, listenizde bulunan bir gayrimenkulü alıcı veya satıcılarla buluşturmak için düzenlediğiniz bir etkinliği ifade ediyor. Kısacası bir gayrimenkul için alıcı ve satıcılarla tek tek görüşmek yerine hepsini davet edebileceğiniz bir küçük etkinlik düzenliyorsunuz. Örneğin emlak danışmanı olarak evini satmak isteyen bir satıcının evinde düzenleyeceğiniz etkinliğe, bu evi satın almak isteyebilecek potansiyel alıcıları belli bir günde ve saatte oraya davet ediyorsunuz. Böylece hem daha çok insan etkileşime geçerek daha fazla iş potansiyeli ortaya çıkmış oluyor.

Makalemizde bahsedeceğimiz Spacio uygulaması, işte yukarıda açıkladığımız Open House yöntemini internet üzerinden yapabilmenize olanak sağlıyor. Eğer daha etkili bir araştırma yapmak, daha fazla müşteriye ulaşmak ve onları takip etmek istiyorsanız, Spacio uygulaması size bunların hepsini tek bir ortam üzerinden sağlıyor. Web tabanlı bir iOS uygulaması olan Spacio, potansiyel müşterilere listenizi sunabileceğiniz güvenli bir aracı özelliğini de taşıyor. Ayrıca Spacio, bir Open House etkinliği düzenlemeden önce, alelade insanlar yerine, Spacio üzerinden takip ettiğiniz ve sektöre katkılarını iyi bildiğiniz kişileri davet edebilmenizi sağlıyor.

Müşterilerinizi Kaçırmayın

Uygulamanın bir artısı da şudur. Normalde bir Open House etkinliği düzenlediğinizde bunu telefon veya e-posta aracılığı ile davetlilere bildiriyorsunuz. Böyle olunca, etkinliğin saati ve düzenleneceği adresi bazı davetliler tarafından unutulabiliyor veya kaybolabiliyor. Ancak Spacio uygulaması üzerinden bunu gerçekleştirdiğiniz, web tabanlı bir sistem üzerinde kayıtlı olan etkinlik bilgileri tüm davetliler tarafından istedikleri anda görülebiliyor. Böylece siz de etkinliğinize gelecek olan çok önemli bir potansiyel müşteriden mahrum kalmamış oluyorsunuz.

Gayrimenkul Firmasının Yönetimi

Spacio, insanların daha akıllı çalışmasını sağlıyor. Örneğin firmaların gerçek zamanlı olarak ve limitsiz sayıda raporlama yapmasına yardımcı oluyor. Düzenlediğiniz Open House etkinliği sonucundaki istatistiki bilgileri size sunuyor. Firmanızın düzenlediği etkinlik sayısı, etkinliklerinize katılan katılımcı sayısı, etkinliklerinizin kaç saat sürdüğü, müşterilerinizin sayısı ve müşteri kalitenizi gösteren istatistikler sizin için hazır hale getiriliyor.

Satış Firmaları İçin Spacio

Çevrimdışı çalışma özelliğine sahip olan bu uygulama, düşük internet bağlantısı olan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca e-postalarınızı takip etmenizi ve özelleştirmenizi de sağlayan Spacio, potansiyel müşterileri çekebilmenizi sağlamak için ihtiyacınız olan PDF raporları ve önceki müşterilerinizin referans sözleri gibi bilgilerin paylaşımını yapmanıza da yardımcı oluyor.

Open House Etkinlikleri İçin Ziyaretçilere Ulaşmak

Düzenleyeceğiniz Open House etkinliklerine ziyaretçi bulmak Spacio üzerinden son derece kolay ve güvenilir oluyor. Bir gizlilik özelliği olarak Spacio’nun özel e-posta hesabını kullanarak etkinlik düzenleyebiliyor ve davetliler çağırabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamayı yurtdışı kaynaklı gayrimenkul çalışanlarının kullanabilmesi için Çince gibi pek çok yabancı dil de bulunuyor.

iOS işletmesine sahip cihazlarınıza indirebileceğiniz Spacio mobil uygulaması, geliştirildiği ilk yılında dahi kullanıcı sayısını kayda değer derecede arttırmış durumda. Dediğimiz gibi, Open House etkinlikleri henüz ülkemizde pek uygulanan bir yöntem değil. Ancak siz emlak brokerı olarak sektörde bir öncü olarak yeni pazarlama tekniklerini başlatabilir ve bu sayede bir adım öne çıkmayı başarabilirsiniz.

Sonuçlarını bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

DİĞER HABER
20 Temmuz 2016