"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Para Kazanmıyorsanız, Gerçekleri Takip Edin!

Para kazanmadıklarını söyleyen ve nedenini anlayamayan bir emlakçıya hiç rastladınız mı? Bu profildeki emlakçılarda her zaman bir sebep, bir mazeret ve çoğu zaman kritik görevleri tamamlama eksikliği vardır.

Olay örgüsündeki kayıpları yok etmek için doğrudan nedene, soruna ve nihayetinde emlakçının para eksikliğinin çözümüne götüren bir dizi bariz gerçek bulunuyor.

Emlakçılardan, karşılaştıkları zorlukları ve bunları nasıl aşacaklarını anlamalarına yardımcı olmalarını istediğimiz sorulardan bazılarını derledik:

ZAMAN - İşinizde dürüstçe ne kadar zaman harcıyorsunuz. Bu, internette gezinmeyi veya gayrimenkul alıp satmayacak insanlarla sosyalleşerek zaman kaybetmeyi içermez. Asla bir listeleme veya satışa yol açmayacak şeylere harcadığınız zamanın dürüst bir değerlendirmesini yapın. Bunu yapmak için, emlakçılar zamanlarını nasıl harcadıklarını denetlemek için bir hafta boyunca takvimlerini renkle kodlalayabilirler. Bu konuda İpad haftalık kullanma süresi raporunu örnek alabilirsiniz. Yalnızca yüksek üretkenlikteki görevleri ve randevuları yeşil renkle vurgulayın. Son derece üretken olmayan zaman sorunlarını kırmızı renkle vurgulayın. Bu alıştırma, danışmana nerede zaman harcadıklarını ve ne kadar verimsiz olduklarını açıkça göstermektedir. Bu basit verimlik aracı sayesinde iş verimsizliğinizi düzeltebilirsiniz!

PARA – Paranızı boşa mı harcıyorsunuz yoksa işinize para mı yatırıyorsunuz? Bu kadar basit. Size geri dönüş getirmeyen uygulamalara, araçlara ve hizmetlere para harcıyorsanız, bu para kaybıdır. İşinize mi yatırım yapıyorsunuz yoksa işinizin kaynaklarını mı boşa harcıyorsunuz?

ODAK – İşinize, müşterilerinize ve projelerinize ne kadar odaklanıyorsunuz? İşinize her şeyinizi mi veriyorsunuz yoksa yeni işlerin sizi bulacağını umarak mı ilerliyorsunuz? Yıkıcı olmayan bir ortamda projeleriniz üzerinde çalışmak için zaman harcıyor musunuz? Pazarlama açısından yarın, gelecek hafta ve gelecek ay ne yapacağınıza dair bir planınız var mı? Güçlü bir gayrimenkul işi kurmak, odaklanma ve enerji gerektirir. Sektörümüzün ve/veya hayatınızın çılgınlığının odak noktanızı aşındırmasına izin vermeyin.

TUTARLILIK – Bu, başarılı emlakçıların açık ara en önemli özelliklerinden biridir. Geçmişteki müşterilerinizle iletişim halinde kalma konusunda tutarlı oldunuz mu? Potansiyel müşterilerinizle sürekli olarak ilgileniyor musunuz? Hedef kitleniz sizden düzenli olarak haber alıyor mu? Tutarlılık, en başarılı işin temelidir. Emlak işinizde tutarsızlık, hiçbir emlakçının sevmediği kıtlık tarafıyla mücadele etmesini sağlar.

BAĞLANTILAR – İşinizde farklı disiplinlerdeki insanlarla bağlantı kuruyor musunuz? Bağlantılar, her emlakçının işinin can damarıdır ve bağlantılar olmadan mücadele edemezsiniz. Güçlü bir gayrimenkul işi kurmak için yüksek kaliteli bağlantılar kurmak çok önemlidir. Müşterilerinizin nasıl iletişim kurmayı sevdiğini bilmeniz gerekir. Bazıları şahsen iletişimi tercih edebilirken, diğerleri sadece bir telefon görüşmesini veya e-postada sizden gelen bir şeyi tercih eder. Müşterilerinizi yüksek kaliteli bağlantıyla nasıl şaşırtacağınızı öğrendiğinizden emin olun.

ÖZ DİSİPLİN – Kişisel öz disiplin olmadan bir emlakçı, işinin bir kıtlık hokkabazlığı oyununa dönüşmesini engellemek için mücadele edecektir. Öz disiplin, geçmiş, şimdiki ve potansiyel müşterilerinizin hepsiyle ilgilenildiğinden emin olmanızı sağlayacak şeydir. Öz disiplin, düzenli olarak yapılması gereken görevlerin yapıldığından emin olmak için sahip olmanız gereken şeydir. Öz disiplin olmadan, denizde pusulasız yüzen bir tekne gibisiniz.

POSTALAR - Eski moda posta göndermek hala en etkili iletişim ve müşteri yaratma biçimlerinden biridir. Postalar hedeflenmiş ve tutarlı olmalı ve iyi düşünülmüş bir kampanyanın parçası olmalıdır. Doğru yapıldığında, postalar bir emlakçı için düzenli bir gelir musluğu olabilir.

PLANLAMA – Gününüzü, haftanızı, ayınızı, yılınızı veya iş görevlerinizi ve projelerinizi planlamak için ne kadar zaman harcıyorsunuz? Planlama, başarılı bir emlakçının işinin ayrılmaz bir parçasıdır. Her gün bir saatinizi planlama ve görevlerinize ayırın.

HAYIR DEMEK – Başarılı bir emlakçının işinin büyük bir kısmı “Hayır”ın gücünü içerir. Bir şeyi yapabiliyor olman, yapman gerektiği anlamına gelmez. Bu, bir şeyden zarafetle boyun eğmeyi öğrenmek anlamına gelir. İhtiyacınız olan şey işinizde daha fazla zamansa, emlak hedeflerinize ulaşmak için gereken süreyi yönetebilmek için hayır demek çok önemlidir.

Güçlü bir gayrimenkul işi kurmak, zamanınızı ve enerjinizi korumanızı ve bu zamanı akıllıca kullanmanızı gerektirir. Hak ettiğiniz parayı kazanamıyorsanız, gelişmeniz gereken yerleri görmek için yukarıdaki soruları yanıtlayarak başlayın. Her emlakçı harika bir yaşam sürmeyi hak eder, ancak bunu yapabilmek için iş kaynaklarınızı neyin tükettiği konusunda dürüst olmanız gerekir.

DİĞER HABER
13 Ekim 2022