"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Pazarınızın Hikayesini Anlatan 6 Farklı Veriyle Müşterilerinizin Başını Döndürün

Çoğu emlakçı kendini müşterilerine karşı “yetersiz” olarak görür. Bunun sebebi olarak, veriler, grafikler, sayılar vb. konusunda o kadar rahat değildirler. Fakat, müşteri sunumlarınızda yalnızca altı parça veriyi nasıl çekeceğinizi bulma konusunda ustalaşabilirseniz, garanti ederiz ki alıcı ve satıcı müşterilerinizi kendinize bağımlı hale getireceksiniz. 

Emin olun, pazarınızdaki sayıları ve eğilimleri öğrenerek, müşterilerinize bölge raporunuzu göndermek ve sosyal medyada yayınlamak için bol miktarda içeriğe sahip olacaksınız.

Bu sayıları araştırmak ve ilgili grafikleri oluşturmak için ayda toplam bir saat harcarsanız, işinizde muazzam bir değişiklik göreceğinizi garanti ederiz.

Aktif ve Bekleyen Oranlar

Müşterinize, aktif envanterinizde ve sözleşmeye tabi olan mülklerinizde neler olduğunu göstermek, esasen pazarınızdaki arz ve talebi gösterir. Mevcut envanter miktarına olan talep ne kadar yüksek?

Değişen zaman dilimlerinde ortalama satış fiyatı değişimi

Bugünün ortalama satış fiyatları etkileyici olabilir, ancak bir yıl, beş yıl, hatta on ya da yirmi yıl öncesine kıyasla nasıllar? Bu, fiyatların ne kadar değer kazandığına ve hala yükselebileceklerine dair ihtiyaç duyulan bir bakış açısı sağlamak için harika bir araçtır.

Pazardaki Günler

Bir mülkün ne kadar sürede satılacağı, bir pazarın ne kadar alıcı veya satıcı dostu olduğunun harika bir göstergesidir. Piyasadaki günlerle piyasanın ne kadar değiştiğini bir grafik üzerinde gösterdiğinizde, bu rapor, gerçekten müşterilerinizin üzerinde olumlu bir etki yaratıyor.

Satış Fiyatının Liste Fiyatına Oranı

Satıcılar mülkleri için en azından liste fiyatı almayı umuyorlar, ancak yüksek talep gören pazarlarda birden fazla teklif bunu %100'ün üzerine çıkarabilir. Bu nedenle, birden fazla teklifin varlığını belirlemek ve talebi takip etmek için bu taktiği kullanın. 

Liste Fiyatının Üzerindeki Nihai Satış Fiyatı

Satış fiyatının liste fiyatına oranına benzer şekilde, birden fazla teklifi göstermesi bakımından, evlerin liste fiyatının ne kadar üzerinde - fiyata- sattığını belirterek, potansiyel satıcılar için bir yüzdeyi çok gerçek ve ulaşılabilir hissettirebilir.

Aylık Envanter

Dengeli bir pazarın dört ila altı aylık envanter arzına sahip olduğu söylenir. Sizin pazarınızın ne kadar envanteri var?

Grafiklerinize bir trend çizgisi veya bakılacak önemli unsurlar eklediğinize dikkat edin? Emlakçılar olarak, bu grafikleri her zaman görüyoruz, ancak bir eğitim unsuru eklediğinizde, bu okuyucuyu içine çekiyor. Böylece grafikte neye baktıklarını anlıyorlar. Umarız mesajınızı ve eylem çağrınızı okuyacak ve dikkate alacaklardır.

Gerçek rakamlarla piyasanın nasıl performans gösterdiğine gerçekten odaklanarak, bunun alıcıların ve satıcıların piyasa hakkında neler duymuş olabileceğine dair kanıt sağladığını ve onları harekete geçmek için sizinle iletişime geçmeye zorladığını biliyor muydunuz?

Verinin gücünü hafife almayın! Yerel pazarınızdaki rakamlarla harekete geçin ve bu verilerden sadece bir veya ikisini nasıl işleyeceğinizi öğrenin ve sayılarla güç kazanın!

DİĞER HABER
16 Ocak 2023