"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
Perakende Satış Dünyasını Profesyoneller ile Buluşturan Girişim: 4urspace

Bazı girişimler vardır ki ana fikrini duyduğumuz anda “Neden bunu daha önce düşünemedim?” diye hayıflanırız? İşte 4urspace de bu tür girişim fikirlerinden biri. Perakendecileri ve proje yöneticilerini doğru projelerle birleştiren online bir pazar olan 4urspace, projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan mimarlara, müteahhitlere, mühendislere, fotoğrafçılara ve ihtiyacınız olan diğer profesyonellere ulaşmanızı sağlıyor. Bunların için de emlakçılar da var.

4urspace’in CEO’su olan Stefano Sanchini, 23 yıldır perakende proje yöneticisi ve markalar adına mağaza planlama direktörü alanında hizmet veren biri olarak perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu doğru satıcıları bulma işlemini daha kolay hale getirecek yolu çok iyi biliyor. Stefano, çok sayıda kişiyi arayıp saatlerce vakit harcamadan perakende inşaat projelerinde çalışan tüm profesyonelleri hızlı bir şekilde bulmak ve yanıt vermelerini beklemek için yeni bir yöntem geliştirilmesi gerektiğini fark etti. Kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra bunu yapabilen bir sistemin var olmadığını gördü ve bu eksiği 2013 yılında 4urspace'i kurarak kendisi karşılamaya karar verdi.

Bir perakendeci yeni bir yer açmak veya bir yenileme yapmak istediğinde elbette ki endüstride bilgi sahibi olan profesyonellerle çalışmak isteyecektir. Ticari bir alan için doğru mimarın veya işinin ehli bir müteahhidin bulunması ise her zaman kolay olmaz. İşte bu noktada 4urspace, perakendecilerin enerji ve zaman tasarrufu yapmasına olanak tanıyor. 4urspace.com üzerinden profesyonel türünü seçiyorsunuz, profesyonelin daha önce tamamladığı projelerini görüntülüyorsunuz ve bu profesyonele karar verirseniz anında iletişim bilgilerini alıyorsunuz.

Bir profesyonel olarak normal şartlarda eğer web siteniz arama motorlarında üst sıralarda yer almıyorsa perakendeciler tarafından ulaşılmanız zordur. Bu, emlakçılar için de geçerlidir. Potansiyel müşteriler tarafından fark edilmeniz için bu tür girişimlere kullanmak çok önemlidir. 4urspace, sadece hizmet verdiği alana hitap ettiği için arama motorlarında güçlü sonuçlar verir. Dolayısıyla portföyünüzü ve markanızı doğru kitleye ulaştırabilir. Tek yapmanız gereken profilinizi en son gerçekleştirdiğiniz projelerle güncel tutmanız ve doğru müşterilerin sizi bulmasına yardımcı olmak için uygun etiketleri kullanmanızdır.

Sonuç olarak 4urspace’in kendi alanında benzersiz bir arama motoru olduğunu söyleyebiliriz. Gerekli olan profesyoneller, şehirlere veya markalara göre aranabilirler. Örneğin belirli bir markayı seçerek veya “emlakçı” yazarak arama yaptığınızda o alandaki deneyimli tedarikçiler listelenebilir. Bu özelliğin en iyi getirilerinden biri de sadece bulunduğunuz bölgedeki müşteriler tarafından değil, çok daha geniş bir alandaki müşteriler tarafından tercih edilebilecek olmanızdır.

4urspace’te şu an için 2 binden fazla profesyonel, 13 binden fazla proje ve 110 binden fazla bölge kayıtlı. Yalnızca Amerika’daki eyaletlerde faaliyet gösteren bu girişimin dünya çapında yaygınlaşmasını dört gözle bekliyoruz.

DİĞER HABER
21 Haziran 2017