"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Petscore: Evcil Hayvan Sahipleri İle Ev Sahipleri Arasındaki Sorunu Çözen Girişim

Ailesi Birleşik Krallık'ta bir kiralama şirketine sahip olan ancak aynı zamanda teknoloji uzmanı olan Natasha Homer-Earley, ev sahipleri, kiracılar ve kiralama danışmanları için bir köpek ve kedi referans hizmeti olan PetsScore girişimini başlattı. Petscore, evvcil hayvan sahiplerine kiralama yapmayan ev sahipleri ile Birleşik Krallık'ta kedileri veya köpekleri ile yaşamak isteyen tahmini 7,6 milyon kiracı arasındaki çıkmaza ideal çözüm sunuyor.

Girişimin aylar süren geliştirme sürecinde, kiracıların evcil hayvanlarının mikroçip numarası, cins/boy/ağırlık, aşılar, evcil hayvan sigortası, tıbbi tedaviler, evcil hayvan eğitimi, ev sahibi/ev sahibi danışman referansları, egzersiz seviyeleri ve evcil hayvan mizacıyla ilgili bilgiler dahil olmak üzere evcil hayvanlarını ücretsiz olarak kaydetmelerini sağlıyor.

PetScore, evcil hayvan referanslarını görmek için danışmanlardan küçük bir ücret veya abonelik ücreti talep ediyor. Ayrıca, evcil hayvan sahipleri referanslarını ev sahipleri ve diğer mülk sahipleriyle paylaşabiliyor. Girişimin kurucusu yaptığı açıklamada, daha sonraki bir tarihte platforma bir sigorta seçeneği eklemeyi düşündüğünü ve kiracıların herhangi bir hasara karşı sigortalanmasını sağladığını söyledi.

Evcil hayvanlar her yerde

Ceo, girişimin sunmuş olduğu hizmetin Airbnb/kısa süreli kiralama sektörüne de uygulanacağını ve talebin gerektirdiği şekilde diğer evcil hayvan türlerini de kapsayacağını ve sonunda CRM sistemlerine entegre edilebileceğini söylüyor. Platform, 'evcil hayvanların içeri alınmasının' tartışmalı bir konu olduğu herhangi bir kiralama pazarı için geçerli olduğundan, küreselleşmenin planları arasında yer aldığını açıklıyor.

Şirket fikri nasıl ortaya çıktı?

Natasha Homer-Earley girişimin kuruluş hikayesini şöyle açıklıyor: "Petsscore, köpeğim Daisy ile birlikte kiralık yeni bir yer aramak için 6 ayımı harcadığım için ortaya çıktı. Bana bir evcil hayvanla kiracılık teklif edecek bir yer bulmaya çalışmak tam bir kabustu. Çevrimiçi olarak ziyaret ettiğim her site, Daisy için bir şeyler yapmanın çok eski moda bir yolu gibi görünen bir özgeçmiş ve referansları bir araya getirmemi söyledi. Ev sahiplerinin (ben de öyleydim!) genellikle referansları manuel olarak gözden geçirmek için zamanları ve eğilimleri yoktur. Bu yüzden bu sorunun çözümü için “daha ​​iyi bir yol olmalı” diye düşündüm." 

DİĞER HABER
22 Eylül 2021