"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Pillow: Şeffaflığa Odaklanan Kısa Süreli Ev Kiralama Hizmeti

Airbnb’nin partneri Pillow, orijinal uygulamanın kullanıcılara sağladığı konsepti bir adım daha ileriye taşıyarak kiracılara ve mülk sahiplerine kısa süreli kiralardan daha çok fayda sağlama şansı getiriyor.

Pillow’un iş modeli, ev sahiplerini projeye dahil ederek yüksek bir şeffaflık sağlıyor. Kiraladıkları evde bir tehlike altında olmadığını hisseden müşteriler herhangi bir endişeye kapılmadan konaklayabiliyor. Pillow, mülk sahipleriyle bir araya gelirken, onların kısa vadeli kiralardan ekstra kâr etmelerini sağlıyor. Bu sayede evler hem kiracılar için daha cazip hâle geliyor, hem de boşluk oranları düşüyor. Mülk sahipleri de ev portföyü ve performansıyla ilgili ayrıntılı verilere erişebiliyorlar. 

Mülk sahiplerinin yanı sıra uçtan uca barındırma hizmetiyle konaklayan kişiler de ekstra gelir elde edebiliyor. Pillow bu konuda müşterilerine tam bir hizmet sunarken, bunun içerisinde  otomatik listeler, güvenli erişim, profesyonel ve onaylı bir devir asistanı ağı da yer alıyor.

Pillow konuklar  için ev sahibiyle güvenli şekilde giriş yapmalarını ve iletişim kurmalarını sağlayan dijital bir rehber sunuyor.

Ev sakinleri doğrudan Airbnb üzerinden ödeme yaptıktan sonra otomatik sistem bina payı için ücretlendirme alıyor ve ardından parayı ev sahibine dağıtıyor. Mülk sahipleri için gerçek zamanlı raporlar üretilirken, birim düzeyinde ayrıntılar gelir ve kayıt oranlarıyla listeleniyor.

Pillow hem misafirleri, hem de mülk sahiplerini koruma altına alan güvenlik yapısına sahip. Aynı zamanda işi bir adım ileri taşıyarak bilinmeyen ziyaretçileri, güvenlik problemleri ve kontrolsüz kullanımdan kaynaklanan geliri önlemede de yardımcı oluyor. Böylece yerel mevzuatları izleyerek mülk sahipleri ile kiracılar için uyumlu hâle geliyor.

DİĞER HABER
02 Mart 2018