"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Piyasa Raporu Videosu Hazırlamanın Gayrimenkul Sektöründeki Önemi

Pazar kampanyaları bir gayrimenkul firması için çok önemlidir. Gayrimenkul sektöründe oluşturduğunuz pazar kampanyalarınızı, aylık olarak veya üç ayda bir olmak üzere düzenli olarak güncellemeniz gerekir. Çünkü bu kampanyalar, size o anki pazarın koşullarını rapor etme özelliğine sahiptir. Ayrıca yerel pazarın gizli bilgilerini gün yüzüne çıkarır ve en son yapılan başarılı satışları da öne çıkarır.

Kişisel olarak sizin, firmanızın ve markanızın pazar kampanyası için başvurabileceğiniz pek çok yöntem var elbet, ancak bunlardan en mükemmel ve etkili olanı video piyasa raporlarıdır diyebiliriz. Oluşturacağınız bu videolar sayesinde potansiyel müşterilerinizin gözünde marka değerinizi arttırabilir ve onlarla iletişime geçme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bunu Neden Yapmalısınız?

Bu videoların hem kişisel firmalar hem de büyük çaplı firmalar için bir dizi yararı mevcut.

- Öncelikle piyasa raporlarını içeren bu videolarınız sayesinde, sektöre hâkim ve bilgili bir firma olarak görünürsünüz.

- Sektöre dair o dönemdeki yeni trendleri takip ettiğinizi göstermiş olur ve bu sayede potansiyel müşterilerinizin sizi bir lider olarak benimsemesine yardımcı olursunuz.

- Sizi sektöre dair doğru bilgiyi bulabilecekleri bir adres olarak görecekleri için aynı zamanda güven duygusunu da tazelemenizi de sağlar.

- Ayrıca videodaki görüntünüz ile müşteriniz üzerinde direkt etki oluşturabilir ve tanışma öncesi sizin hakkınızda olumlu bir görüşe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

- Son olarak tahmin edebileceğiniz gibi, başarılarınızı, hedeflerinizi, hizmetlerinizi ve web sitenizi sektöre net bir şekilde duyurmanızı da sağlar.

Nasıl Hazırlamalısınız?

Bu bölümde profesyonelce çalışma sistemi kurmak çok önemlidir. Cep telefonunuzun kamerasıyla kaydettiğiniz ve mırıltı seviyesinde bir ses tonuyla sunumunu yaptığınız amatör videoların müşteriler üzerinde tam tersi etki yapacağını asla unutmayın. Bu işi önemsediğinizi onlara göstermeli ve profesyonelce bu işi yapmalısınız.

Bu nedenle profesyonel bir video yapım şirketinden yardım almanızı öneririz. İşinin ehli olan bir yapım şirketi, size dikkat etmeniz gereken noktaların haritasını gösterecek ve videonuzun izleyicilerin gözünde nasıl daha iyi algılanabileceğine dair tüyoları size verecektir. Çekim açıları, ışık sistemi, ses sistemi, arka fonun ayarlaması ve videonun efektler ile birlikte kurgulanması gibi konularda güvenebileceğiniz kaliteli bir şirket ile anlaşmaya özen gösterin.

Örneğin, firmanızın yerel pazardaki konumunu ve zengin profilini gözler önüne sermeyi deneyebilirsiniz. Yani sermayenizdeki büyüme oranları, orta değer satış fiyatları, hizmet verdiğiniz bölgenin yapısı ve ihale oranları gibi bilgileri görsel bir zenginlik için izleyiciye sunabilirsiniz. Tüm bunları sunarken kendi anlatımınızı tercih edebileceğiniz gibi, görsel efektler ve çeşitli grafikleri de kullanabilirsiniz.

Tüm bu süreci daha iyi anlayabilmeniz için işte bir örnek. Aşağıdaki video, Sidney’de Soams Gayrimenkul tarafından hazırlanan profesyonel bir piyasa raporu videosu…

Nasıl ve Nerelerde Kullanmalısınız?

Eğer tüm aşamaları bitirip profesyonel bir video ortaya çıkardıysanız, şimdi onu yaymanın zamanı geldi demektir.

- Büyük ve dikkat çekici bir başlık seçin.

- Müşterinin ilgisini kazanacak bir meta açıklaması yazın.

- SEO kurallarından faydalanarak videonuza en uygun anahtar kelimeleri listeleyin.

- Web sayfanızda, Youtube kanalınızda, Vimeo kanalınızda ve sosyal medya platformlarınızda paylaşın.

DİĞER HABER
05 Ocak 2023