"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Placester Emlak Teknoloji Sitesi, RealSatisfied Uygulamasını Bünyesine Kattı

Placester girişimi ülkemizde çok fazla duyulmamış olsada Amerika emlak pazarında 2015 yılının en hızlı yükselen girişimlerinden biri olmayı başardı. Placester, bugün 50 milyon $ sermayeye yükselen, 2011 yılında Matthew Barba isimli bir emlak danışmanı tarafından kurulmuş olan, kullanıcılarına çoklu listelere entegre, online ve mobil ortamında işlerini büyütme fırsatı veren bir platform.

Placester, ülke çapında irili ufaklı birçok emlak sitesi ve listeleme servislerinin veritabanlarını toplayıp birleştirmeyi başardı. Ayrıca, geliştirdikleri site araçları ile emlak satış temsilcilerinin, kendi sayfalarını oluşturmalarına imkan vererek RE/MAX ve diğer büyük acentelerinin Placester üzerinde ilan vermelerini sağladı. Bu şekilde üye emlak temsilcisi sayısı ülke çapında 250,000 rakamlarına ulaştı.

Placester, bu hafta içerisinde emlak acentelerine sağladığı verileri çeşitlendirmek için müşteri beğeni araştırması yapan RealSatisfied isimli emlak teknoloji firmasını bünyesine kattığını açıkladı. RealSatisfied 2010 yılında Avusturalya’ da kurulmuş Amerika, Avusturalya ve Kanada’da çalışan bir platform.

RealSatisfied, emlak profesyonellerine ve emlak acentelerine zayıf ya da güçlü oldukları yönlerini belirlemekte yardımcı olabilecek müşteri geri bildirimlerini sağlıyor. Acenteler ve emlak profesyonelleri bu puanlamaları isterlerse “realtor.com” gibi platformlarda yayınlayabiliyor.

Firma emlak brokerları ve aracı şirketleri için müşteri memnuniyet araştırmaları yapan ve yazılım araçları sunan şirket 150,000 kullanıcısı ile Placester platformuna geçiş yaptı. Böylece Placester’ in kullanıcı sayısı 400,000’ e yükselmiş, yani Amerika’ da ki her 3 emlakçıdan 1’i artık bu platform üzerinde bulunuyor. Bu da oldukça ciddi ve önemli bir istatistik.

Her iki girişim, emlak sektöründeki profesyonellere destek olmak amacı ile kurulmuş. RealSatisfied’ ın geliştirdiği araçlar, Placester müşterilerine yeni imkanlar sunacak, RealSatisfied’in Placester platformuna katılması ile emlak temsilcileri müşterilerinin memnuniyeti ile ilgili kritik veriler elde edebilecekler.

Placester CEOsu ve kurucusu Matt Barba konu ile iligili olarak “Placester’in vizyonu, emlak sektörünün tamamını kapsayan bir ekosistem oluşturmak ve emlak brokerlarına gerekli olan tüm araçları sağlamaktır. RealSatisfied’in takımımıza katılması bizim için bir onurdur.” açıklaması yapmıştır.

İki tarafın kullanıcılarının mağdur olmayacaklarını aynı şekilde işleyişine devam edeceğini belirten RealSatisfied CEOsu Phil Kells, ayrıca “Alım ile birlikte RealSatisfied’in emlak sektörünün önemli bir parçası olacağına inanıyorum. Placester’ in mükemmel bir sistem geliştirdiğini biliyorum ve bunun bir parçası olmak bizi heyecanlandırıyor.”  diyerek konu ile ilgili düşüncelerini belirtmiştir.

DİĞER HABER
22 Nisan 2016