"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Pokemon Go Noktalarını Gösteren Dünyanın İlk Emlak Arama Sitesi: Hipflat

Tayland’ın önde gelen gayrimenkul arama sitelerinden biri olan Hipflat.co.th, alıcılara Pokemon Go noktalarının yakınında olan evleri listeleyebilecekleri bir yenilik başlattı.

Dünya çapında fenomen olan Pokemon Go çılgınlığı, Tayland’da geniş yankı bulmuştu. 6 Ağustos tarihi itibariyle Tayland’da başlayan oyun, kısa sürede Avrupa’da ve Amerika’da da yayıldı. Son olarak alıcılara mülk araması yapmalarını sağlayan gayrimenkul sitesi Hipflat da bu duruma ayak uydurdu.

Pokemon Go sadece bir başlangıç emlak dünyası için. Yakın gelecekte bizi neler bekliyor olacak?

Oyuna sevenleri öylesine bağlanıyor ki, bu oyunun bağımlıları Pokemonların yakalanma oranı yüksek olan yerlerde daire kiralıyor. Böylece hemen kapılarının önündeki Pokemonları 24 saat boyunca yakalama şansları oluyor. İşte bu durumun farkında olan Hipflat sitesi de, Pokemon oyuncularına yardımcı olmak adına sitesine yeni bir özellik ekledi. Bu özelliğe tıkladığınız zaman Pokemon noktalarının bitişiğinde olan evleri listeleyebiliyor ve kiralama şansına sahip olabiliyorsunuz. Örneğin 2 odalı bir dairenin diğer özelliklerinin yanı sıra bir Poke noktasına uzaklığı da sitede yer alıyor. Arama sonuçları Bangkok ve Pattaya kesimlerini içine alıyor.

Peki, Hipflat bunu neden yapıyor? Hipflat’ın kurucusu ve CEO’su Denis Nemtsev diyor ki:

Pokemonları herkes seviyor. Bazılarının onların delisi olduğunu bile söyleyebiliriz. Ancak Tayland’da bunun çok daha ötesini ifade ediyor. Pokemon milyonlarca insanın en popüler eğlence aracı özelliği taşıyor. Dolayısıyla neden bu insanların isteklerini, sitemizdeki arama sonuçları ile gerçekleştirmeyelim diye düşündük. 

Bu durum dünya çapındaki gayrimenkul listelerine ister istemez etki ediyor. Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinde hizmet veren Hipflat gibi pek çok firma bu tarz özellikler geliştirmeye başladı. Bu sayede Pokemon çılgınlığına ayak uyduran gayrimenkul firmaları, çok büyük oranlarla olmasa da bir nebze de olsa kârlarını arttırmayı başardılar.

Hipflat’ın COO’su Harlow Russell, bu konuda şunları söylüyor:

Hipflat’ın site trafiği, bu özellikten sonra dramatik bir şekilde arttı. Bu benzersiz özelliği bu nedenle daha da geliştirmek için çabalıyoruz. Şimdi biz oyun severlerin Pokemon noktalarını bulmalarına yardımcı olarak bir yandan site trafiğimizi arttırıyoruz, bir yandan da eğleniyoruz.

DİĞER HABER
31 Ağustos 2016