"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Potansiyel Müşterilere Twitter Üzerinden Ulaşmak İçin Bu Aramaları Yapın

Bu makalemizi okuyanların, daha önce Twitter’ın emlak brokerlar için önemini anlatan makalemizi görmüş olduğunu ve bir Twitter hesabı açarak bu platform hakkındaki temel bilgileri bildiğini varsayıyoruz.

Diyeceğimiz şu ki sadece bir Twitter hesabı sahibi olmak yeterli değildir. Eğer Twitterverse’teki (Twitter ortamındaki) çoğu kullanıcının yaptığı gibi, siz de sadece listelerinizi tweetlemekle kalıyorsanız, büyük ihtimalle bu platform üzerinden yeterli geri dönüşü sağlayamamışsınızdır.

Çoğu kişi Twitter platformunu; düşüncelerini, fikirlerini ve listelerini belli bir kitleye yaymak için kullanabileceği bir araç olarak görüyor. Bu iyi bir yaklaşımdır elbette. Ancak Twitter üzerindeki gerçek güç; kullanıcıları dinlemek, sohbetler başlatmak ve yabancılarla iyi ilişkiler kurmaktır.

Twitter’da bunu başarmak için muhtemelen birkaç arama yapmış ve birkaç hashtag’e tıklamışsınızdır. Ama biraz daha derine inecek olursanız ve gelişmiş arama özelliklerini kontrol ederseniz, arama sonuçlarının topluluğunuzun yakınındaki tweet’leri içerecek şekilde sıralandığını keşfedebilirsiniz. İşte bu sonuçlar, emlak danışmanları için bir oyun değiştirici özelliğe sahiptir.

Profesyonel hizmetlerinizi almak isteyebilecek yeni kişilerle sohbet başlatmak için bu yerel arama özelliğini kullanabileceğiniz farklı yollara hızlıca bir göz atmaya ne dersiniz?

Emlak

Twitter’da “emlak” kelimesini aramak, muhtemelen size yüksek getiri sağlayacak harika bir başlangıç olacaktır. Twitter’da “emlak” kelimesini kullanarak tweet yapan herkes, yakın gelecekte ev alıp satma girişiminde bulunacak potansiyel müşteriler anlamına gelir. Bu kişilere ulaşın ve bir şekilde sohbet başlatın. Unutmayın, başarılı bir danışman iyi bir iletişimci olmak zorundadır.

Firma

Biraz daha doğrudan bir yaklaşımı benimseyerek, kendi firmanız veya marka adınız hakkında atılan tweet’lere yoğunlaşabilirsiniz. Firmanız hakkında konuşan insanları aramak, sizinle gerçekten ilgilenen kişiler ile iyi bir ilişki kurmak için eşsiz bir yöntemdir. Bu kişiler aynı zamanda sizi arkadaşlarına, ailesine ve çevresine tavsiye edebilecek kişiler olacaktır.

Mahalle

Hedeflediğiniz ve hizmet verdiğiniz mahalleleri arayın. Örneğin Ankara’daki Bey Mahallesi’ne yoğun şekilde hizmet veriyorsanız, bu mahalle hakkında atılan tweet’leri inceleyerek bölgenizdeki yeni kişilere ulaşabilirsiniz. O anda bölgenizde yaşayan insanlara ve bu mahalleye yerleşmek isteyen insanlara bu şekilde erişebilirsiniz.

Yerel Etkinlikler

Twitter’da arama yapmak, bölgenizdeki etkinlik düzenleyenler ile etkileşime geçmenizin harika bir yoludur. Bu hafta sonu mahallenizde gerçekleşecek büyük bir etkinlik hakkında konuşan kişilere ulaşma şansını yakalarsınız. Örneğin bölgenizdeki bir üniversitenin bahar şenliklerine katılacak öğrencilere ulaşabilirsiniz. Okul açılma zamanında kiralık ev arayacakları zaman hepsi birer potansiyel müşteri olacaktır.

Yerel Restoranlar

Yerel etkinliklerin yanı sıra hizmet verdiğiniz bölgedeki restoranlara gitmekte olan kişilere ulaşmak da sizin için önemlidir. Eğer bölgenizdeki bir restoranda yemek yemenin harika bir deneyim olduğunu tweet’leyen bir kullanıcı, sizin için pazarlama yapacağınız bir müşteri anlamına gelir.

Ulusal Konular

Ulusal olarak “trend topic” olmuş hashtag’leri kullanarak paylaşım yapmanın yerel pazarlama açısından çok önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak bölgenizdeki bu ulusal hashtag’ler hakkında tweet atan kişilere ulaşmanız açısından bu önemlidir. Bunlardan bazılarını yorumlayarak sohbet geliştirebilirsiniz.

DİĞER HABER
12 Aralık 2019