"Tüm doğru malzemelere sahip olmakla her zaman iyi bir pasta yapılmaz." Emlak Broker
Potansiyel Müşterilerinizin Dikkatini Çekecek Harika Referans Videoları Hazırlayın

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, müşterilerinizin %90’u için sizin hakkınızda yapılmış pozitif değerlendirmeler çok büyük önem arz ediyor. Yani iyi bir referans işiniz için birçok blog yazısı ya da sosyal medya paylaşımından daha faydalı olabilir. Geçmiş müşterilerinizin birisinden gelen pozitif bir referans, gelecek müşterilerinizin sizden ne beklemesi gerektiği ile ilgili somut bir resim çiziyor ve müşterileriniz daha güvende hissediyor.

Oldukça Pozitif Sonuçlar Getirecek Referans Videolarını Nasıl Elde Edebilirsiniz?

Referans videolarınızın etkili olmasını sağlamak için yapacağınız ilk şey, röportaj yapacak doğru insanları belirlemek. Bu insanları sizinle çalışmaktan gerçekten memnun olan ve kişisel bağ kurduğunuz grubun içinden seçmelisiniz. Doğru insanları saptadıktan sonra ise onlara aşağıdaki soruları yönelteceksiniz:

  • Sizi alım/satım yapmaya iten durum neydi?
  • Size bu süreçte en çok yardım ettiğim konu neydi?
  • Size daha iyi yardımcı olabilmek için neyi daha iyi yapabilirim?
  • Neden gayrimenkul işleminiz için beni seçtiniz?
  • Benimle yaşadığınız deneyimi tek kelimeyle özetleyebilir misiniz?
  • Beni ve çalışma şeklimi başkalarına önerir misiniz? Neden?
testimonial video ile ilgili görsel sonucu
Potansiyel müşterileriniz için mıknatıs etkisi gücünde bir referans videosu hazırlayın.

Bu sorular genelde geçmiş müşterilerinizden pozitif bir geri dönüş almanızı sağlayacak. İyi bir kamera ve bir tripod almaktan çekinmeyin. Bu konuda yapacağınız masraf, pazarlama sürecinize oldukça fayda sağlayacak video içerikleri için bir ön yatırım sadece. Her videonun başı ve sonuna logonuzu eklemeyi de ihmal etmeyin.

Videolarınızı hazırladıktan sonra, web sitenizde sadece bu videolara özel bir sekme yaratmanız gerekiyor. Buradaki amaç, videoları gelecek müşterilerinizin görebileceği bir yere yerleştirmek. Bu yüzden videolara ana sayfadan erişilebilir olması anlam ifade edebilir. Bu videoları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmayı ya da e-mail pazarlamalarınızda kullanmayı da kesinlikle ihmal etmeyin.

DİĞER HABER
08 Ağustos 2018