“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Prefabrik Ev Üretim Girişimi Veev 400 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Teknoloji destekli ev inşa şirketi Veev, LenX, Zeev Ventures, Fifth Wall Climate Tech ve JLL Spark Global Ventures'ın katılımıyla 400 milyon dolarlık D Serisi finansman turunun tamamlandığını duyurdu.

Yeni yatırım, Veev'in operasyonlarını büyütmesini, inşaat ve dağıtımı yeni pazarlara genişletmesini ve Veev evlerinin üretimini daha da sürdürülebilir ve düşük maliyetli hale getirecek Ar-Ge girişimlerini hızlandırmasını sağlayacak.

Tel Aviv ve San Mateo, California'da ofisleri bulunan Veev, CEO Amit Haller, CPO Ami Avrahami ve CRO Dafna Akiva tarafından kuruldu. Şirketin İsrail geliştirme merkezinde 100'ü de dahil olmak üzere 350 çalışanı bulunuyor. Veev, anahtar teslimi, yüksek kaliteli evler inşa etmek için teknoloji geliştiren dikey olarak entegre bir bina teknolojisi şirketi.

Just When It's Needed Most, Startup Veev Is Figuring Out How To Build Homes  Faster

Veev sistemi, mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat (MEP) ile tamamlanmış, tamamen kaplanmış duvarlar üretmek için tescilli bir panel teknolojisinden yararlanıyor. Üretilen duvarlar, son teknoloji tak ve çalıştır sistemi kullanılarak kuruluma hazır olarak teslim ediliyor. Böylece Veev'in teknolojisini kullanan evler, inşaat sektörü standardından dört kata kadar daha hızlı inşa ediliyor ve bu da maliyetleri önemli ölçüde azaltıyor.

Hafif Çelik (LGS) çerçeveden Yüksek Performanslı Yüzeye (HPS) kadar Veev, ev malzemelerinin neredeyse sıfır atıkla ahşap ve alçıpandan daha hafif, daha güçlü ve daha sürdürülebilir olduğunu söylüyor.

Şirketin Ceo'su Haller, "Veev, bir ürün olarak evi - nihai tüketici ürünü - düşünerek tüm ev inşa sürecini yeniden tasarladı. Tasarım, malzemeler ve yapılı çevre dahil olmak üzere evin her unsurunu yeniden düşünerek ve ev inşasını tamamen entegre ederek baştan sona süreçte, şimdiye kadar sektörde görülmemiş bir kalite, hız, değer ve sürdürülebilirlikte evler üretmeyi başardık." açıklamasında bulundu.

DİĞER HABER
03 Mart 2022