“Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse yeterince düşünmüyor demektir.” Walter Lippmann
Prezi: Dinamik Sunumlar Hazırlayın

Muhtemelen daha önce Prezi ile hazırlanmış bir sunum görmüşsünüzdür. Görmediyseniz hemen söyleyelim; Prezi, sunumlarınızı dinamik ve eğlenceli hale getirmenizi sağlayan bir beyaz tahta sisteminden oluşuyor. Prezi ile yaptığınız sunumlar sayesinde rekabetten sıyrılabilir, potansiyel müşterileriniz tarafından fark edilebilirsiniz.

Biz EmlakBroker olarak Prezi sunumlarını en etkili kullanabileceğiniz alanın mail gruplarınız olduğunu düşünüyoruz. Potansiyel müşterilerinize ulaşmayı hedeflediğiniz maillerinizde bir Prezi sunumu içererek rahatlıkla dikkat çekebilirsiniz.

Sunum, müşterilerinizin alışık olduğu formata göre çok farklı olacak. Sizden gelen bu tarz bir sunumu gören müşteriniz oldukça şaşırarak, sizin teknoloji konusunda uzman olduğunuza inanacak ve titiz çalışmanız sayesinde size güven duyacak. Hatta şaşkınlıktan mailinizin ana fikrini bile kaçırabilir ki bu iyi bir şey çünkü o zaman sizi etkilendiği bir danışman olarak hatırlayacak.

prezi real estate ile ilgili görsel sonucu

Hazır Şablonlar

Prezi adresinde hem uygulamaya özgü şablonlar var, hem de kullanıcılar kendi şablonlarını oluşturarak ortak kullanıma sunabiliyor. Uygulamanın bu şekilde interaktif ilerlemesi sayesinde ise her konuda kullanılabilecek birçok şablon seçeneği oluşuyor.

Bir sunum hazırlamak istediğinizde internette var olan yüzlerce şablondan birisini seçebilir, Prezi konusunda uzmanlaştığınızda ise kendi şablonlarınızı oluşturarak işlerinizi özelleştirebilirsiniz.

Peki, bu Prezi’yi nasıl kullanacaksınız?

  • Prezi.com sitesine gidin ve üyelik oluşturun.

  • Prezi kullanmak tamamen ücretsiz. Bu yüzden kaliteli ve dikkat çekici bir sunum yaratmak için bütçe ayırmanıza gerek kalmayacak. Ama Prezi’de yaptığınız sunumlar başkaları tarafından görülebilir oluyor, eğer ki sunumlarınızı tamamen kendinize saklamak isterseniz işte o zaman ek ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz.

  • Yeni bir sunum sayfası açın. Prezi üzerinde yaptığınız sunumlar internet üzerinde saklanır, bu yüzden sunumlara her yerden erişebilir ve düzenleme yapabilirsiniz.

  • Sunumlarınıza erişmek için Prezi’nin iPad üzerinden kullanılabilen uygulamasından da yararlanabilirsiniz.

  • Sunuma başlamadan önce bir şablon seçmeniz gerekiyor. İşin güzelliği de burada, zaten Prezi’de emlak için özelleşmiş hazır şablonlar var.

  • Şablonunuzu açtıktan sonra ise tek yapmanız gereken şey yazı ve resimler eklemek.

  • Yazıları eklemek de çok kolay, çünkü beyaz tahtanızın herhangi bir yerine tıklayarak o noktaya metin girebiliyorsunuz.

  • Resim eklemek için ise “Insert” butonunu kullanmanız gerekiyor. Eklediğiniz resimleri istediğiniz yere taşıyabilir, boyutunu değiştirebilir ya da üzerine çizim yapabilirsiniz.

  • Şablonlarınızda zaten slayt gösterileri hazır. Ama isterseniz sonrasında kendi gösteri kurgunuzu da hazırlayabilirsiniz.

Aşağıdaki videoyu izlerseniz bahsettiğimiz şeyler kafanızda canlanacak:

Aynı zamanda Prezi’nin kendi sitesinde bulabileceğiniz çevrimiçi derslerden de yararlanabilirsiniz. 

Bu sunum tekniğini bir kere öğrendikten sonra saatlerinizi harcamadan müşterilerinize etkili  sunumlar yapmanız mümkün olacak.

DİĞER HABER
05 Ocak 2018