"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Prop-tech Girişimi Ivy Homes 7 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Satıcılara anında likidite sağlamak için yapay zeka ve makine öğrenimini kullanan Hindistan merkezli proptech girişimi Ivy Homes, tohum finansman turunda 7 milyon dolar yatırım aldı.

Ivy Homes, Khosla Ventures'in liderlik ettiği yatırım turunda, Venture Highway, Y Combinator, GFC, Foundamental, Better Capital gibi önemli yatırımcılardan finansman sağladı.

Ivy Homes'un kurucu ortağı Abhilash Narahari, "Benzersiz veri ve fiyatlandırma motorumuzla, karmaşık, sancılı ve aylarca süren bir çileyi şeffaf ve öngörülebilir bir sürece dönüştürmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Ivy Homes, yapay zeka ve makine öğrenimini kullanarak ev satın almak için anında teklifler sunuyor. Proptech girişimi, 50'den fazla parametreye dayalı olarak bir mülkün adil piyasa değerini tahmin etmek için makine öğrenimine dayalı bir fiyatlandırma algoritması kullanıyor.

Ivy Homes
Ivy Homes kurucuları

Ivy Homes'un kurucu ortağı Pritam Thakur, "Ev satışı, çözülmesi çok büyük bir sorun ve üstün bir müşteri deneyimi sunmanın en iyi yolunun tamamen işlemsel olmaktan geçtiğine inanıyoruz" "Aldığımız yatırımı ürün geliştirmeyi güçlendirmek ve işe alımları hızlandırmak için kullanacağız." dedi.

Venture Highway ortağı Priya Mohan yaptığı açıklamada, “İlk kurumsal yatırımcılar olarak, karmaşık sorunları çözen ve kategori yaratan çözümler sunan kurucuları desteklemekten heyecan duyuyoruz. Ivy Homes'un ev satıcıları ve alıcılar için teknoloji odaklı 'daha önce hiç görülmemiş' bir müşteri deneyimi yaratma fırsatına sahip olduğuna inanıyoruz,” dedi.

DİĞER HABER
08 Haziran 2022