"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Proptech Girişimi Mudafy, 10 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Teknoloji destekli emlak girişimi Mudafy, Airbnb, Stripe, Facebook, SpaceX gibi şirketlere yatırım yapan bir ABD risk sermayesi şirketi olan Founders Fund liderliğinde 10 milyon dolarlık bir A Serisi yatırım turu gerçekleştirdi. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada finansmanın, proptech'in ürün ve teknoloji alanlarını güçlendirmesine ve halihazırda 35.000 mülkü yönettikleri Meksika'daki varlığını derinleştirmesi için kullanılacağı açıklandı.

Mudafy, 2019 yılında Arjantinli Franco Forte ve Lucas Diaz tarafından kuruldu ve şu anda Meksika ve Arjantin'de faaliyet gösteriyor. İş modeli, tipik bir dijital aracılık modeliyle çalışıyor - insanların evlerini alıp satmasını kolaylaştırmayı ve bu süreçte “tek durak noktası” olarak hizmet etmeyi amaçlıyor. Girişim, her başarılı gayrimenkul işlemi için bir komisyon alıyor, ancak aynı zamanda ipotek krediside sağlıyor. 

Kurucu ortaklar

10 milyon dolarlık yatırım, 50.000'den fazla mülk ve bir milyon aylık aktif benzersiz kullanıcıyla Mudafy'nin uçtan uca pazarı, bu yılın sonuna kadar yıllık satışlarda 500 milyon dolar kazanmayı bekliyor. 

Mudafy'nin kurucu ortağı Díaz, “Bu, finansal teknolojiye yönelik büyük bir atılımın başlangıcı ve aynı zamanda müşterilerin daha iyi mülklere erişme biçimindeki bir değişiklik” dedi.

2021'de şirket 100 milyon dolardan fazla mülk sattı ve her ay istikrarlı bir şekilde %20 büyümesini sürdürdü. Y Combinator tarafından desteklenen girişim toplamda 13 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

 

DİĞER HABER
04 Ağustos 2022