"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Quokka: Mail Gönderilerinizi Kimin Açmadığını Anlıyor

Maalesef birçok zaman müşteri olarak hedeflediğiniz kişilere gönderdiğiniz e-postalar yanıtsız kalıyor, okunmuyor ya da görmezden geliniyor. Bu durum pazarlama sürecinde bıkkınlık yaratırken, Quokka’nın sunduğu hizmet ise işleri tersine çevirebilecek kapasitede.

İsmi bir kanguru cinsinden ilham alınarak seçilen Quokka, tabiri caizse e-postalarınıza cevap vermeyen kişilerin peşini bırakmamanızı sağlıyor. Bunun için karşıdaki kişiye yeni bir e-posta atmıyor ve alternatif bir yol izleyerek müşteri adayına hedeflenmiş reklam gösterimleri yapıyor. Böylece istediğinizi göstermek, derdinizi anlatmak için ikinci bir şansınız daha oluyor.

Quokka aynı zamanda gönderdiğiniz e-posta sayısını, kaç tanesinin okunduğunu gösteriyor ve bu rakamlarla kaç kişinin yeni reklamlarla hedefleneceğini belirleyebiliyorsunuz. Bu bilgiler kullanması son derece kolay bir arayüzle aktarılıyor.

Belirli bir süre geçtikten sonra e-mail listenizi Quokka içine aktarabiliyorsunuz ve seçtiğiniz platformda yeniden hedeflenmiş reklamlarınız gösteriliyor. Quokka, mail listenizdeki gönderileri kimin açmadığını anlıyor ve onlara seçtiğiniz platform (Facebook gibi) üzerinden reklam gösterimi yapıyor.

Quokka aynı zamanda Facebook, MailChimp ve Campaign Monitor gibi servislerle de beraber şekilde çalışıyor. Aynı zamanda ilerleyen dönemlerde farklı pazarlama platformları için de entegrasyon eklenecek. Muhtemelen zamanla çeşitli toplu e-posta servisleriyle beraber de çalışacaktır fakat şüphesiz bu biraz zaman alacak.

Görüldüğü üzere 2018 yılında pazarlama taktikleri de değişiyor çünkü insanlar artık e-posta kutularında daha az reklam görmek istiyorlar, hatta reklam engelleyici yazılımlar kullanıyorlar. Quokka gibi servisler ise bu tip kitlelere erişmenizi sağlayacak, işinizi bir nebze daha kolaylaştıracak.

DİĞER HABER
12 Nisan 2019