"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Real Messenger: Endüstri Merkezli Bir Sosyal Ağın Doğuşu mu?

Genel bir sosyal ağda, kısmen kullanıcılar tarafından kısmen de servis sağlayıcı tarafından yönetilen, ancak uygulama geliştiricileri ile onu kullananlar arasında gerçek bir bağlantı olmayan birçok grubunuz vardır - Emlak işlerinizde ilerleme kaydetmek istiyorsanız, Facebook gibi (açıkça yetersiz olan) bir platformla çalışmalısınız.

Real Messenger, emlakçıları ve müşterileri, satmak veya satın almak isteyebilecekleri mülklerle daha iyi bağlantı kurmak için kurucu ortağını yakından tanıdığınız Fredrik Eklund ve ABD’deki en iyi emlakçılardan bazılarıyla ortaklaşa geliştirildi. 

Real Messenger uygulamasında kullanıcı mülkün özellikleri arasında geziniyor ve beğendiklerini işaretliyor. Real Messenger bu bilgilere bakmak ve kullanıcının benzersiz şekilde çekici özelliklere daha iyi hizmet etmek ve hangi mimariyi ve özellikleri istediğini anlamak için yapay zekayı kullanıyor.

Uygulama aynı zamanda, kullanıcıların satmak istedikleri mülklerle veya benzersiz çekiciliği olan mülklerle çalışan bir emlakçı bulmalarına yardımcı olarak bir emlakçı flört hizmeti sunuyor.

Real Messenger AI, bir mülk bulmak için gereken süreyi azaltarak arama sonuçlarının kullanıcı için ideal mülk olacağını garanti ediyor ve potansiyel olarak satış fiyatının artmasını sağlıyor (daha fazla alıcı çekerek). 

Uygulama ayrıca, emlakçıların sıklıkla Instagram'da yayınladıkları gizlice göz atmalarından bir ipucu alarak, bir profildeki listeler arasında henüz piyasaya çıkmamış mülklerin önizlemesini yapan yayınlara izin veriyor.

Kullanıcılar ayrıca nelerin popüler olduğunu görebiliyor ve ihtiyaçlarına göre özel aramalar yapabiliyor. Emlakçılar ve umutlu alıcılar, belirli bir toplulukta veya posta kodunda belirli kriterlere göre konut arayabiliyorlar.

Kullanıcılar ayrıca REAL'de görülen emlakçılara doğrudan ulaşabiliyor ve uygulama verileri WhatsApp tarzı platformda bir kişi listesiyle depoladığı için bağlantılarının korunduğundan emin olabiliyor. Emlakçılar ayrıca iş ağlarını oluşturmak için birbirlerine mesaj gönderebiliyor.

Real Messenger Ceo'su Fredrik Eklund

Veri anahtardır

Hizmet şu anda yeni, ancak yaygın olarak kullanıldığında, olası alıcılar ve satıcılar hakkında topladığı veriler, evlerin satılma şeklini önemli ölçüde değiştirebilir. Örneğin, size sanal mükemmel bir ev sunan (sonunda meta veri deposuna yerleştirilebilecek olan) bir araç sağlayabilir ve ardından idealinize mümkün olduğunca yakın bir mülk bulmak için dünya çapında bir arama yapabilir. Ve geçmiş gayrimenkul anlaşmalarınız hakkında bildiklerine dayanarak, bilgi ve profil açısından sizin için mükemmel mülkü bulmanıza yardımcı olabilir. (Ayrıca sorunlu müşterileri belirleyebilir ve emlakçıların ilgili sorunlardan nasıl kaçınacaklarını bulmalarına yardımcı olabilir.)

Bu aynı zamanda sosyal ağların nasıl gelişebileceğini de gösteriyor. Büyük lig oyuncularının dünya hakimiyeti yaklaşımından, hedeflenen bir grubun ihtiyaçlarını daha iyi karşılayan daha yerelleştirilmiş, uzmanlaşmış hizmetlere doğru önemli ölçüde farklılıklar olacak. 

Yapay zekayı sosyal ağ sorununa uyguladığımızda, AI, satış kapanış oranlarını iyileştirme, müşteri memnuniyetini artırma ve daha faydalı piyasa bilgilerini yakalama fırsatı eşi benzeri görülmemiş avantajlara sahip. Ayrıca, bu yaklaşım başarılı olursa, daha fazla hizmet ortaya çıkacaktır. Ve bunun gibi hedeflenen hizmetler Facebook’un beğenileri için bir tehdit oluşturmazken, toplu olarak Facebook’u gereksiz hale getirebilir. Daha güçlü bir sosyal ağ geleceği için sosyal ağlar şu anda gerekli odaktan yoksunlar – bu tür niş sosyal ağlar gerekli bir değişikliği zorlayabilir.

Real Messenger henüz olgunlaşmamış ve daha yapacak çok işi olsa da, yaklaşan herhangi bir şeyle mücadele eden Facebook gibi geniş tabanlı teklifler yerine, Real Messenger gibi sadece mülklere odaklanan bir sosyal ağ geleceğe göz kırpıyor. Denemekte fayda var.

DİĞER HABER
02 Ağustos 2022