"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
RealBlender Kiracılara Sezgisel Bir Arama Deneyimi Sunuyor

Atlanta merkezli RealBlender, potansiyel kiracıların nasıl kiralık gayrimenkul arayacakları sorusuna cevap üretmeye çalışan başarılı bir emlak kiralama girişimi. Firma kurulalı henüz 2 yıl olmasına rağmen ticari emlak sektöründe şimdiden önemli bir fark yaratmış. RealBlender’ın arkasında yatan temel fikir, kullanıcılarına olabilecek en iyi arama deneyimini yaşatmak üzerine.

Şirket, kiralamaya hazır gayrimenkuller üzerine odaklanarak, uygun gayrimenkulleri bulmak için çoğu geleneksel metotlar olan gayrimenkul arama metotlarını kolaylaştırmış ve modernize etmiş.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler bütçelerine ve istedikleri büyüklüklere uygun yer bulmakta ciddi sıkıntılar yaşıyorlar. Emlak profesyonelleri ve gayrimenkul sahipleri ise kiracı bulmakta sorun yaşıyor. Her iki soruna çözüm Real Blender’dan geldi. Her iki tarafında istediklerine odaklanan bir arama deneyimi ile bu sorun çözülüyor. Sonuç olarak küçük ve orta büyüklükteki işletmeler bütçeleri için en uygun yeri bulabiliyorlar.

Ticari Gayrimenkul Alanında İleri Düzey Şeffaflık Sunuyor

Son yıllarda ticari gayrimenkul sektörü büyüdükçe şeffaflık ihtiyacı da artmış. RealBlender, istekleri karşılamak amacı ile kurulduğunu belirtiyor. Şirketin eşsiz pazarlama platformu,  potansiyel kiracılara brokerlar ile basit fakat sezgisel bir arama deneyimi kullarak bağlantı kurma imkanı sağlıyor.

RealBlender’ı diğer arama platformlarından ayıran en önemli etken şirketin ilk olarak olaya kiracıların gözünden bakması. Şirketin amacı kiracıların hayatlarını kolaylaştırması üzerine kurulmuş. Şirket herhangi bir işlem ücreti ya da yer ücreti almıyor. “Biz sizin havayolu şirketiniz değiliz ki sizden yer ücreti alalım, biz sizin pazarlama platformunuzuz” misyonu ile yola çıkan şirketin olaylara ilk önce kiracıların gözünden bakması emlak profesyonellerinin ondan yararlanamayacağı  anlamına gelmiyor. Kiracılar gibi emlakçılarda yerel listelerini ücretsiz ve erişim sınırlaması olmadan platformdan paylaşabiliyorlar. Gayrimenkullerin bilgileri ve fotoğrafları gerçek zamanlı olarak paylaşılarak kiracılara yerleşim planlarını görme imkanı sunuyor.

Emlakçılar ücretsiz olarak ellerindeki gayrimenkulleri pazarlama avantajından faydalanıyor. Gayrimenkuller basit bir yükleme aracı kullanılarak bir kaç dakika içinde sisteme yükleniyor. Emlakçılar ayrıca firma profillerini ya da sosyal medya pazarlama araçlarını kullanarak ilave etki yaratabiliyor.

Kiracıların çeşitli ihtiyaçları olduğu için konu ticari emlak gayrimenkullerine geldiğinde RealBlender’ın çok çeşitli gayrimenkul kategorileri var. Bu kategorilerden bazıları ofis yeri, perakende, endüstriyel, medikal ve serbest yer olarak ayrılıyor. Kategori ile arama yapılabileceği gibi potansiyel kiracılar, merkeze minimum maksimum uzaklık ya da gayrimenkul sınıfına göre de arama yapabiliyor. Bu arama deneyimi müşterilere onlar için uygun olmayan gayrimenkulleri eleyerek sadece kendilerine uygun gayrimenkulleri görmelerini sağlayarak zaman kazandırmış oluyor.

Ülkemizde yeni yapılan projelerde farklı kategorilerde sunulan kiralık yerleri ayrıntılı bir arama yapma şansına sahip değiliz. Özellikle yeni ve ihtiyaç duyulan ofis kiralama, perakende ve sağlık sektörlerinde ihtiyaca yönelik yer bulunması kiralık evlerin gölgesinde kalmış.

Bu tür girişimleri tanıtmamızın gayesini daha önce açıklamıştık. Emlak sektöründeki yeni girişimciler tanıttığımız girişimlerdeki faydalı iş modellerini inceleyerek farklı fikirler edinebilirler. Ayrıca, ülkemizdeki emlak ilan sitelerinin mevcut yapılarında iyileştirme yapılmasını sağlayarak her iki tarafın ihtiyacına yönelik çözümler üretmelerine katkıda bulunmayı istiyoruz.

DİĞER HABER
06 Mart 2016