"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
RealScout: Emlak Piyasasında Gelişmiş Arama Deneyimi

Amerika merkezli bir emlak teknoloji şirketi olan RealScout  gayrimenkul arama motoru teknolojisi ile rakiplerinden sıyrılarak daha spesifik ve detaylı arama imkanlarını kullanıcılarına sunuyor.

RealScout şirket yetkilileri, emlak aramak için kullanılan araçların pek çoğunun eskimiş teknolojiler kullandıklarını belirterek kullanışsız oldukları üzerinde odaklandıklarını ve çok gelişmiş arama motorları ile her şeyin merkezine müşteriyi koyarak emlak sektörüne yeni bir bakış getirdiğini ifade ediyorlar.

Her ne kadar bu girişim müşteriyi her şeyin odak noktasına koyuyor ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlıyor olsa da şirketin CEO’su Andrew Flachner asıl değişimin maliyetlerde ortaya çıkacağına inanıyor.

Flatchner, işin en kötü tarafının emlak uzmanlarının geride kalması olduğunu belirterek pek çok emlak uzmanın hala eski araçları ve müşteri yönetim sistemlerini kullandıkları üzerinde duruyor. Müşterinin kafasını karıştırma eğiliminde olan emlak uzmanlarını gören müşteriler, önce ulusal emlak portallarına dönüyor ardından da rakiplere gitmek üzere bu emlak uzmanlarından uzaklaşıyor. Realscout’un kurucuları emlak uzmanlarını bu zorlu durumdan kurtararak, emlak uzmanlarını yeniden sürücü koltuğuna oturtmayı amaçlıyor. Arama sürecinin kendisini daha işbirlikçi yaparak ve emlak uzmanlarına müşterilerini bağlayacakları ve yeni iş imkanları bulabilecekleri ortamlar sağlayarak bu amaçlarına ulaşacaklarını düşünüyorlar.

Günümüzde kullanılan pek çok emlak arama platformunda öncelik mümkün olduğunca geniş bir alanı kontrol etmek üzerine olduğundan mümkün olduğu kadar ilgi çekici gayrimenkullerin listelenmesi amaçlanır, gayrimenkullerin özellikleri ikinci plandadır. Nicelik, gayrimenkulün niteliğinden önce gelir. RealScout’un getirdiği yeni anlayışa göre ise evin nitelikleri ön planda. 500’e yakın parametre ile evin hemen hemen tüm özelliklerine göre arama yapmanız mümkündür. Zemin planları, doğal ışık sayısı gibi 500’e yakın özellik üzerinden arama yapabilir ve istediğiniz türde bir evi bulabilirsiniz.

Şirket yetkilileri 500’e yakın özellik ile gayrimenkulü aratabilmenin potansiyel alıcı ve emlak uzmanları için alım satım işlemini kolaylaştırdığını ve anlaşmanın olmasını sağlayan bazı özelliklerin (büyük bir arka bahçe ya da toplu taşıma araçlarına yakınlık) daha kolay tespit edilebildiğini belirtiyorlar.

RealScout, tüm mobil ve web uygulamalarda kullanılabilen emlak uzmanları ve müşterileri bir araya getirebilen, çok gelişmiş arama motorlarına sahip ve gelişmiş müşteri iletişim yönetimi yazılımları bulunan bir sisteme sahip. Bu işbirlikçi uygulama ile otomatik mail gönderimi mümkün olabileceği gibi emlak uzmanları otomatik mail uyarıları kurarak tamamen müşterilerinin istediği özelliklerde olan yeni listelerini müşterilerine gönderebilirler. Platform müşteri ilişkileri programı ön yüzünde emlak uzmanlarına en çok hangi gayrimenkullerin arandığını, kimlerin hangi tür gayrimenkul aradığı bilgilerini verirken diğer taraftan müşterileri ile iyi ilişkiler kurarak interaktif  bir iletişim sağlıyor.

Bugün artık pek çok üründe teknolojik yenilikler gerçekleşiyor, özellikle yazılım alanında bir otomasyondan bir otomasyona koşuyoruz. Bunların bir kısmı masrafları düşürürken sınırları geliştiriyor. RealScout yaratıcıları insanlara işlerini daha iyi yapabilecekleri ve müşterilerini daha iyi anlayabilecekleri bir ortam sunuyor. Bu ortam alım satım işleminden çok müşteri ve emlak uzmanı arasında dinamik bir ilişkinin kurulduğu bir platform olmasını sağlıyor.

DİĞER HABER
18 Mart 2016