"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Realtor.com ve Yelp.com Yerel Bilgiler İçin İşbirliği Yaptı

Realtor.com, ev almak isteyen alıcılara ilgilendikleri muhit hakkında daha fazla bilgi ve veri sağlamanın yollarını araştırırken çareyi Yelp.com ile işbirliğinde buldu.

2004 yılından bu yana hizmet veren Yelp.com, kullanıcıların yeme içme mekânlarına, etkinliklere ve benzeri yerlere yorum yapabilmesini ve puan vermesini sağlayan bir site olarak biliniyor. Aradan geçen 12 yıl içerisinde pek çok muhit hakkında çok fazla veri oluşmasına neden olan bu platform, şimdi Realtor.com'daki ev alıcılarına yardımcı olması için bu verileri paylaşıyor.

Buradaki veri akışını kendi sitesindeki mülk satış çevrelerine aktarmak için bir iş ortaklığı yapan iki site yetkilileri, bu konuda el ele vererek bir anlaşma yaptı. Artık Realtor.com'da bir mülk araştırdığınız zaman, mülkün bulunduğu çevrede neler bulunduğuna dair bir harita ve çevresindeki mekanlara verilen puanları görebileceksiniz.

Realtor.com'un CEO'su olan Ryan O'Hara attıkları bu yeni adımı şu şekilde değerlendiriyor:

"Ev almak isteyenler, ev arama sürecinin ilk aşamasında evin çevresinde nelerin bulunduğuna ve ne gibi yaşam alanlarının olduğuna dikkat ederler. Yelp'in yardımı ile yeni çevreler hakkında alıcılarda oluşan endişeleri gidermek adına daha fazla veri elde edebileceğiz. Alıcılar, bu sayede sitemizdeki mülklerin çevrelerinde yakın bir bakkal, okul veya kafe var olup olmadığını çok net bir şekilde görebiliyorlar."

Realtor.com'da bir mülk aradığınız zaman, o mülkün altında sunulan bilgiler arasında artık bir harita da görünüyor. Bu haritada bakmakta olduğunuz mülkün çevresinde bulunan tüm mekânlar ve bu mekânlara Yelp'te verilen puanlar görüntüleniyor. 20 binden fazla Amerikan bölgesini kapsayan Yelp içerikleri, bu anlamda Realtor.com'u ziyaret eden alıcılara fayda sağlıyor.

Harita üzerinde görebileceğiniz yerler arasında; kafeler, restoranlar, benzin istasyonları, eczaneler, marketler, okullar, hastaneler ve buna benzer yaşam alanları bulunuyor.

Realtor.com’un bu yenilenmiş hali, ev arama seçeneklerinin daha kolaylaştırılmasına dair tüketicilerden gelen talebi bir nebze olsun karşılayacağa benziyor. Ancak ilerleyen zamanlarda daha yeni platformların daha yeni seçeneklerle tüketicilerin karşısına çıkacağı da kesin. İnternet veri ağının bu denli hızla büyüdüğü bir süreçte, yeni işbirliklerinin de geleceği öngörülüyor.

DİĞER HABER
05 Ağustos 2016