"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Realtor.com’dan Eğlenceli ve Eğitici Bir Emlak Oyunu: Property Tycoon

News Corp’un yan kuruluşu Move Inc. tarafından işletilen ve önde gelen online emlak sitelerinden biri olan Realtor.com, emlak sektörüne özel hazırladığı Property Tycoon isimli oyunun lansmanını duyurdu. Kullanıcıların listedeki evler içinden, belirtilen fiyattan daha yüksek bir fiyata satılabileceğine inandıkları evleri seçmesini ve bu sayede pazar bilgilerini sınamalarını sağlayan eğlenceli oyun, şimdiden büyük ilgi görmüş durumda.

Ev alma sürecini daha şeffaf hale getirmek ve gizemini ortadan kaldırmak için böyle bir oyun yapmayı düşündüklerini belirten Realtor.com pazarlama sorumlusu Nate Johnson, ayrıca insanların evlerin satış değerine bulunduğu yer ve kapladığı alan gibi unsurların nasıl etki ettiğini de deneyimleyerek eğitilmelerini de sağladığını ifade ediyor.

Emlak sektörüne yeni girmiş de olsanız veya bu alanda tecrübeli de olsanız Property Tycoon, emlak bilginizi test etmek ve farklı yerel pazarlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için eğlenceli bir yol.

Property Tycoon Nasıl Bir Oyun?

Oyunda her oyuncuya 5 milyon dolarlık bir bütçe veriliyor ve belli bir şehirdeki 60 mülkün yer aldığı bir satılık liste sunuluyor. Oyuncular, belli bir süre içerisinde bu listedeki mülkler içinde, satış değerinden daha fazla fiyata

Bu eğlenceli oyunu denemelisiniz!
Bu eğlenceli oyunu mutlaka denemelisiniz!

satılabileceğini düşündüklerini satın alıyorlar.

Sunulan listedeki mülkler, son 60 ile 90 gün içinde satılan gerçek realtor.com listeleri oluyor. Oyunun süresi sona erdiğinde ise sonuç tahtası görünüyor ve her oyuncunun verdiği fiyata göre tutturma olasılığı hesap edilerek sıralaması ortaya çıkıyor.

Hafta bitiminden sonra kazanan ilk 5 kişi ilan edilip ödülleri takdim ediliyor. Birinciye 1000 dolarlık büyük ödül ve sonraki 5 kişiye ise 100 dolarlık ödül veriliyor.

Property Tycoon oyunu, oyuncuların emlak piyasasını daha iyi anlamaları için seçilen şehir hakkında ekonomik bilgiler de veriyor.

Ancak ne yazık ki oyun yalnızca Amerika Birleşik Devletleri sakinlerine açık. Yakın zamanda benzer bir oyunun Türkiye’de de olmasını diliyoruz.

DİĞER HABER
09 Haziran 2017