"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
RealtyShares, Gayrimenkul Fonlaması Sayesinde Milyon Dolarlar Kazanıyor

Gayrimenkul yatırımı için online bir pazar yeri olan RealtyShares, ticari gayrimenkul projeleri ve yerleşim yerleri ile ilgilenen yatırımcı ağı sayesinde sermayesinde 200 milyondan daha fazla bir artış yakaladığını duyurdu.

RealtyShares, pazarındaki borç sermayesini ve öz kaynakları arttırmak için, işletmeciler ve gayrimenkul firmaları ile tanınmış ve kurumsal yatırımcılar sayesinde 25 binden fazla yatırımcı ağına sahip. Bu yatırımcılar topluluğu, RealtyShares’in pazar olanaklarını kullanarak 5 bin dolar gibi küçük meblağlar ortaya koyarak fırsatlara ortak oluyor ve onları gözden geçiriyorlar.

RealtyShares’in kurucusu ve CEO’su olan Nav Athwal, siteleri üzerinden elde ettikleri bu başarıyı şu cümlelerle ifade ediyor:

Online gayrimenkul yatırım alanında bir lider olarak bu başarı, sadece RealtyShares ekibi için önem arz etmiyor. Aynı zamanda tüm gayrimenkul endüstrisi için de büyük bir öneme sahip. Bu başarı, gayrimenkul yatırımlarının yapıldığına ve teknoloji sayesinde sermayenin oluştuğuna ve yatırımcılar ile işletmeler arasında bir köprü olduğuna kanıt niteliğindedir.

RealtShares, bu işe soyunduğunda ve internet teknolojisini kullanarak bir kitle fonlaması oluşturduğunda, 31 eyalette yalnızca 400 yatırımcı, fonlama ve yerleşim projesiyle başlamıştı. Union Square Ventures, General Catalyst Partners ve Menlo Ventures tarafından yönetilen bağış toplama yöntemi neticesinde şubat ayında 20 milyon doları korumaya aldıktan sonra, RealtyShares gayrimenkul yatırım pazarında geniş kapsamlı bir teknoloji sürüşüne başladı ve şirketin büyüme aşaması başlamış oldu. İkinci çeyrek boyunca şirket, 43.6 milyon dolarlık bir yatırım ağına ulaşmıştı bile. Ağustos ayında ise kurduğu platform üzerinden 4500 yeni tanınmış yatırımcı ile rekor bir ağı karşıladı.

Tek bir platform üzerinden yaptıkları anlaşmalar ile yatırımlarını çeşitlendiren kurumsal yatırımcılar, bu çeşitlilik içerisinde RealtyShares’i büyütürken bir yandan da kendi şirketlerini büyütmeyi başardılar. RealtyShares, kaynak için gayrimenkul yatırım profesyonellerinden oluşan uzman ekibin gücüne son derece inanıyor.

Nav Athwal, neden böyle bir girişimde bulunduklarını ve bu işi yapmaktan duydukları heyecanı anlatıyor:

Gayrimenkul gibi online yatırım platformları, bireysel ve kurumsal yatırımcılar için bir oyun alanı oluşturuyor. Bu platformların en önemli özelliği, şeffaf ve ulaşılabilir olması. Geçmişte gayrimenkul alanına yatırım, sarmal bir yapıya sahipti ve süreci toplumdan uzaklaştırıyordu. Multi trilyon dolarlık ve en çok yatırımcıyı içinde barındıran bir endüstride, hala kağıt ve kalem ile işlem yapıyor olmak abes olurdu. Biz, bu nedenle teknoloji ile bütünleşerek yönetmeliklerde gerekli değişiklikleri yaptık ve gayrimenkul alanında yatırım sürecini kolaylaştırdık. Bu sayede ulaşılabilirliği arttırdık ve giriş bariyerlerini ortadan kaldırdık. Bu, gayrimenkul endüstrisini kökünden değiştiren bir oyundur ve biz bu oyuna öncülük etmekten son derece heyecanlıyız.

İlgiliUZAKTAN GAYRİMENKUL YATIRIMLARININ AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

DİĞER HABER
23 Eylül 2016