"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Redfin Anketi: Ev Sahipleri Taşınacakları Yere Karar Verirken Suç ve Güvenlik İlk Sırada Yer Alıyor

Redfin tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, pandemi başladığından beri taşınan tüm ev sahiplerinin yarısı, taşındıkları yeri belirlemede suç ve güvenliğin önemli bir faktör olduğunu söyledi. Ankete katılım sağlayanlar, güvenlik unsurunun kararlarında "en önemli faktör" olduğunu belirtti.

Ev sahipleri nereye taşınacaklarına karar verirken suç ve güvenlik en çok belirtilen faktör iken, kiracılar için yaşam maliyeti oldu.

Kiracılar arasında ise en önemli konu, %40'lık bir oranla önemli bir faktör olan yaşam maliyetiydi. Rapordaki veriler, Ağustos 2021 tarihinde yapılan anketten önceki 18 ay içinde yeni bir eve taşınan 1.023 ABD sakini ile yapılan görüşmelere dayanıyor.

Property frauds, swindling cases spiral in 2017 | Pune News - Times of India

Redfin Baş Ekonomisti Daryl Fairweather, "Harekete geçmek için birçok olumlu neden var, ancak bazen insanlar kendilerini güvensiz hissettikleri bir yerden kaçmak için hareket ediyor" dedi. "Özellikle ev sahipleri arasında suçla ilgili endişeler, son zamanlarda şehirlerden daha fazla banliyö ve kırsal alanlara göçün artmasına katkıda bulundu. Şehirler tarihsel olarak yüksek ücretli işler arayan insanları çekebildi, ancak şimdi uzaktan çalışma her yerde olduğu için, bazıları yerel halkı elde tutmak ve güvenlikle beraber diğer yaşam kalitesi faktörlerini iyileştirmek için çalışmak zorunda kalabilir."

İlgili: Emlak Veri Biliminin Yaygınlaşması Sorunları da Beraberinde Getiriyor

DİĞER HABER
15 Aralık 2021