"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Redfin ve Realtor.com Suç Verilerini Listelerden Kaldırıyor

Redfin ve Realtor.com, istatistiklerin ırksal eşitsizliği sürdürmeye yardımcı olabileceğine dair artan endişeler nedeniyle ev listelerinden suç verilerini kaldırdıklarını açıkladı.

Redfin yetkilisi Christian Taubman bir blog yazısında, şirketinin emlak web sitelerinde yer alan suç verilerine karşı tavır aldığını söyledi. Redfin'in yapmış olduğu anket çalışmasını değerlendirdikten sonra, verilerin bir evin etrafındaki bir alanın güvenliği ile ilgili sorulara doğru cevaplar vermediğini hissettiğini söyledi. Buna ek olarak, ABD'de ırkçı konut sözleşmelerinin uzun geçmişi göz önüne alındığında, bu tür yanlış istatistiklerin ırksal önyargıyı güçlendirme tehlikesi olduğunu söyledi.

A Manson murder house is for sale. That's a challenge, especially this year  - Los Angeles Times

Taubman, suçla ilgili çoğu verinin FBI'ın Suç Raporu'ndan çıkarılması nedeniyle, çoğunlukla yalnızca bildirilen suçları yansıttığını açıkladı. Bu, listelerdeki suç verilerinin genellikle bildirilmeyen veya rapor edilen ancak çözülmeyen suçları hariç tuttuğu anlamına geldiğini ifade etti.

“Suçların çoğunun kayıp olması, veri setinde ortaya çıkan suçların bir şekilde çarpıtılması konusunda gerçek bir olasılık yaratıyor” dedi. "Ve rapor edilen suçların çoğunun çözülmemiş olması gerçeği, rapor edilen bazı suçların aslında suç olmayabileceği anlamına geliyor."

Realtor.com, "oyun alanını temizlemek" için suç haritasını arama sonuçlarından kaldırdığını söyledi. Alıcılar ve kiracılar için güvenliğin ne anlama geldiğini ve ileriye dönük olarak listelerinde bununla ilgili hangi bilgileri paylaşması gerektiğini yeniden değerlendirdiğini söyledi.

Open House Attack Sends Virginia Agent To The Hospital

Realtor.com İcra Kurulu Başkanı David Doctorow, şirketin "güvenlik verilerini realtor.com'a nasıl entegre edeceğimizi yeniden tasarlamak" için çalışacağını ve amacının "Kullanıcılara en değerli, adil ve doğru mahalle verilerini sağladığımızdan emin olmak" olduğunu söyledi.

Doctorow, insanların nereden ev alacakları veya kiralayacakları konusunda bilinçli kararlar verebilecekleri şeffaf bir hizmet sunduklarını da sözlerine ekledi.

DİĞER HABER
18 Aralık 2021