"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
RedSwan CRE, Ticari Gayrimenkul Pazarını Geliştirmek İçin Tokenizasyonu Nasıl Kullanıyor?

Gayrimenkul her zaman klasik bir yatırım şekli olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Portföyünde, hangi devlet hisseleri bulunursa bulunsun veya tahviller ne kadar çekici olursa olsun, yatırımcılar her zaman gayrimenkule yönelecektir.

Niye? Çünkü gayrimenkul öngörülebilir. Salgının yarattığı satıcı piyasası sayesinde, her zaman patlayıcı bir büyümeye sahip olmayabilir. Ancak, piyasanın yavaş zamanlarında bile gayrimenkul değerini korur ve hatta yatırımcılar bu potansiyelden yararlanacak kadar bilgiliyse pasif gelir bile sağlayabilir.

Sorun şu ki, gayrimenkul yatırımı genellikle çok fazla kafa bilgisi, içgüdü ve genel deneyim gerektirir. Aynı zamanda oldukça fazla sermaye gerektirir - özellikle daha pahalı ticari gayrimenkul işlemlerinden büyük kârlar elde etmek isteyenler için.

RedSwan'ın arkasındaki ekip, yatırımcı kaynaklarındaki bu tutarsızlığı fark ederek bu konuda bir şeyler yapmaya karar veriyor.

RedSwan ve Tokenize Edilmiş Emlak Pazarı

RedSwan CRE, ticari gayrimenkul (CRE) senaryosunu yeniden yazan bir fin-tech girişimi. Marka, toplu olarak ticari gayrimenkul sektöründe mutlak hakimiyete sahip olan büyük finansörleri atlıyor ve doğrudan daha küçük yatırımcılara gidiyor. Kripto yatırımlarına duyulan güven konusunda son zamanlardaki endişelerle, yatırımcılar için daha istikrarlı bir seçenek oluşturuyor.

Girişimin amacı, aslında, yetersiz hizmet alan ve kurumsal olmayan yatırımcı grubunun kaynaklarını kitle kaynaklı hale getirmek. Bu yatırımcı kitlesi bir araya getirildiğinde, birikimleri onlara acımasız ticari emlak piyasasına girme şansı veriyor. RedSwan'ın bu hedefi gerçekleştirmesinin birincil yolu, tokenize edilmiş gayrimenkullerden oluşuyor.

RedSwan, Ticari Emlak Yatırımcılarına Yatırım İmkanı Veriyor

Tokenizasyon basit bir kavramdır: Bir varlığı - veya daha spesifik olarak, o öğenin mülkiyet haklarını - orijinal varlığı tamamen dijital temsillerine dönüştürmektir.

Başka bir deyişle, bir parça ticari gayrimenkulün mülkiyeti gibi bir şeyi alır ve onu bir dijital güvenlik sertifikasına dönüştürür.

Bu neden önemli? Çünkü bir binanın veya bir binanın tapusunun aksine, sayısallaştırılmış bir jetonu kolayca bölebilirsiniz. RedSwan örneğinde, bu, şirketin bireysel yatırımcıların tokenize edilmiş bir mülkün parçalanmış parçalarını satın almasına izin verebileceği anlamına geliyor.

Bu işlem, bir Bitcoin'in bir kısmını satın almak için 200 $ kullanmak veya benzer bir fiyat noktası için tek bir Apple hissesi satın almakla aynı şey.

Gayrimenkulü tokenleştirme yeteneği, tarihsel olarak en yüksek giriş noktalarından biriyle faaliyet gösteren bir sektöre giriş engelini önemli ölçüde düşürür. Yatırımcılar için ticari mülkler daha kazançlıdır ve en iyi seçeneklerin çoğu genellikle milyon dolarların üzerindedir - %20'si genellikle peşinat olarak gereklidir.

RedSwan, tokenize edilmiş CRE yatırım seçenekleri yaratarak, yatırımcıların şirketin minimum 1.000 $ yatırımı kadar küçük bir ticari gayrimenkul parçasının bir kısmını satın almalarına olanak tanıyor. Tokenleştirme, uygun fiyatlı ve erişilebilir olmasının yanı sıra ticari gayrimenkulün tasfiyesini kolaylaştırır ve işlem maliyetlerini de azaltıyor.

RedSwan, ticari gayrimenkul sürecini tokenleştirmenin yanı sıra, satın almaların gerçekleştirilebileceği merkezi bir ekosistem rolünü oynuyor. Şirket, yatırımcıları ve mülk sahiplerini, proje sponsorları tarafından yönetilen tokenize edilmiş mülkleri satın alabilecekleri tek bir platformda bir araya getiriyor.

RedSwan, kriptodan enflasyon endişeleriyle dolu fiat para birimlerine para çevirme sorunuyla karşı karşıya kalanlar için çekici bir alternatif sunuyor. RedSwan gibi tokenize edilmiş bir CRE komisyoncusu aracılığıyla parçalanmış gayrimenkul hisseleri satın alarak, belirsiz kripto kazançlarını sağlam, güvenilir gayrimenkul yatırımlarına dönüştürebilirsiniz.

RedSwan gibi yenilikçi şirketler, emlak pazarında bu yeni fintech yeteneğinin sahip olduğu neredeyse sınırsız potansiyeli görebilir. Öngörülü girişimin ticari gayrimenkul sektörünü daha iyi bir şekilde alt üst edebilecek sıradan yatırımcılardan oluşan bir taban oluşturmaya devam etmesini izlemek bizim için büyüleyici olacak.

DİĞER HABER
18 Mayıs 2022