"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Remame ile İsimleri Unutmak Tarihe Karışacak

Maalesef özellikle unutkan kişiler için isim ezberlemek zor olabiliyor. Bildiğiniz gibi emlak danışmanları hemen hemen her gün yeni insanlarla tanışıyor. Remame adlı uygulama ise isimleri hatırlamakta zorlanan kişiler için özel olarak tasarlandı

Hız ve sadeliği bir araya getiren Remame’in amacı kendi içinde bir isim hafızası oluşturmak. Geliştirici firmaya göre tek yapmanız gereken uygulamayı açmak ve aklınızda tutmak istediğiniz kişinin ismini yazmak. Aynı zamanda başka faydalı özelliklere de sahip. Örneğin toplantılarınızı otomatik algılayabiliyor, kişi listenizi tek bir dokunuşla uygulamaya aktarıyor, yeni eklenen isimleri ayrı sekmede gösteriyor ve iMessage çıkartmalarıyla geliyor.

İsim ve Adresleri Yanınızda Taşıyın

Ayrıca dediğimiz gibi uygulama farklı işlerde de yardımcı oluyor, buluşma – toplantı yerlerini eklemenize olanak tanıyor. Yeni kaydedilen kişilerin adının unutulmaması için de ayrı bir sekme açılarak isim burada belirtiliyor. iMessage stickerları ise notlar kısmını daha kullanışlı hâle getirirken, kişilere özel açıklama ekleyebiliyorsunuz.

Kısacası Remame aklında isim tutmayı başaramayanlar için ‘can kurtarıcı’ bir uygulama olacak. Belki tüm bunları doğrudan rehberinize de kaydetme şansınız var fakat ayrı bir uygulama her zaman işi daha da kolaylaştıracaktır.

DİĞER HABER
08 Aralık 2018