"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
RE/MAX, “Stratejik Büyüme Girişimlerine” Güveniyor

Konut piyasası, devam eden konut fiyatlarının değerlenmesi ve artan ipotek oranları gibi ikili zorluklarla karşı karşıya kalsa bile, RE/MAX Holding gelirlerinde, bir yıl öncesine göre %19,3 artışla 92,2 milyon $ gelir kaydederek güçlü bir ikinci çeyrek çıkarmayı başardı.

Şirket bu büyümeyi Temmuz 2021'de RE/MAX INTEGRA'yı satın almasına bağladı. RE/MAX ayrıca net gelirini bir önceki yıla göre %17 artırarak 5,8 milyon $'a yükseltti. Şirket, gelirinin % 1,7'sinin organik büyümeye , %15,9'unun satın almalara bağlı olduğunu bildirdi.

RE/MAX Holdings CEO'su Steve Joyce, Cuma sabahı şirketin ikinci çeyrek kazanç konuşması sırasında yatırımcılara verdiği demeçte, "Güçlü ikinci çeyrek sonuçlarımız, özellikle değişen konut piyasası koşullarının ortasında %100 franchise modelimizin gücünü ve dayanıklılığını gösteriyor" dedi. 

Şirket yöneticileri ikinci çeyrekte RE/MAX'in performansından memnun olsalar da, büyümeyi artırmayı hedeflediklerini ve girişimin ana odak noktası, şirketin emlakçı sayısını artırmaya devam etmesi olduğunu açıkladılar.

İkinci çeyrekte, RE/MAX'in toplam danışman sayısı yaklaşık 4.000 artarak yaklaşık 144.000 danışmana ulaştı, ancak ABD'de geçen yıl yaklaşık 1.600 (%2.6'sı) danışman kaybı yaşadı.

Geleceğe bakıldığında, yöneticiler belirsiz konut piyasası koşullarına rağmen firmanın büyüme girişimleri konusunda iyimser kaldılar.

Joyce, "Franchise modelimiz hemen hemen her pazar koşulunda başarılı olmak için tasarlandı" dedi. “Kurumsal odaklanma, hesap verebilirlik ve kaynakların uygun şekilde tahsisi sayesinde, uzun vadede kârlı bir şekilde büyümek için gerekenlere sahip olduğumuza inanıyoruz.”

DİĞER HABER
08 Ağustos 2022