"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Re/Max’tan Mortgage Alanında Yenilikçi Bir Karar

Dünyada en bilinen emlak firmalarından biri olan Re/Max, yeni bir karar alarak Motto Mortgage ile yeni bir franchising modelini benimsemeye hazırlanıyor.

Gayrimenkul sektörüne yenilik katan ve sektörü etkilemeyi başaran Motto Mortgage ile rekabetin arttığı Amerika’da bayilikler açacağını duyuran Re/Max, bu küçük ve orta ölçekli bayilikler ile konut alıcılarına daha iyi hizmet sunulabileceğini belirtti.

Re/Max’ın kurucu CEO’su Dave Liniger, geçtiğimiz Salı günü, Re/Max ailesinin ikinci üyesi olan Motto’nuun kendilerine 30 ayrı bölgede bayilik sunarak başlayacaklarını ve yakın gelecekte bu sayının 50’ye kadar çıkarılacağını duyurdu.

Bu yenilikçi kararın arkasında, Motto Mortgage ile sektör kapsamında ve kuruluşun sınırları dışında da bayilik fırsatı tanıyabildiklerini gösterme amacı yatıyor. Öyle ki Dave Liniger, amaçlarının rakiplerine profesyonel bir kuruluş olduklarını göstermek olduğunu ifade ediyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor:

Re/Max, bundan 40 yıl önce kurulduğunda, gayrimenkul sektörü dağılmıştı. Biz, o dönemde gayrimenkul firmalarına salahiyet veren ve onlara alıcı-satıcı deneyimi kazandıran şirket olmuştuk. Bugün ise, kredi kökenli pazardaki ve çekirdek alandaki bayilik yetkinliğimizi genişletiyoruz.

Re/Max’ın bu yeni girişiminden sorumlu olacak isim, Re/Max’taki operasyon bölgesinin başkan yardımcısı Ward Morrison olarak seçildi. Bunun haricinde açılan her Motto Mortgage bayiliği, bağımsız olacak ve bağımsız işletilecek. Kredi bankerlerinin aksine, kredi brokerları borç alanlar ve borç verenler arasında bir arabulucu görevi görecek ve düşük faiz oranları ile çok sayıda borç verene ulaşılmasını sağlayacak.

Aslında bu durum Re/Max için alışık olunmayan bir durum değil. Re/Max’ın en büyük brokerları zaten mortgage şirketleri ile birlikte çalışıyordu veya girişim ortaklığında bulunuyordu. Motto Mortgage ile başlatılan yenilikçi girişimle ise daha tüketici dostu kredi seçenekleri sunulması hedefleniyor.

Yakın gelecekte, bu bünyede açılacak olan bağımsız kredi broker bayiliklerinin nasıl bir başarı seyri izlediğini hep birlikte göreceğiz.

DİĞER HABER
26 Ekim 2016