"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Roket Adam Elon Musk'ın Evi Neden Satılamıyor?

Elon Musk, 100 milyon dolarlık gayrimenkul portföyünün tamamını satma taahhüdünü neredeyse yerine getirdi. Haziran ayında Musk, California Körfez Bölgesi'nde kiraladığı bir ev dışında tüm evlerini boşalttığını söyledi.

Musk, Haziran ayında ev hakkında "Kalan son evimi satmaya karar verdim" diye tweet atarak, "Sadece orada yaşayacak büyük bir aileye gitmesi gerekiyor" diye yazdı.

Evin satışını Zillow'da listeleyen Musk, kayıtlara göre evin sahibi (Elon Musk) olarak 13 Haziran'da 37.5 milyon dolara satılık listesinde satışa çıkarıyor. Zillow'a göre liste daha sonra 11 Eylül'de Elon Musk tarafından kaldırıldı. Ve bu haber ilk olarak New York Post tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Ev neden satılamıyor?

Muhtemel bir sebep: Gerçek eksantrik milyarder tarzında, SpaceX CEO'su, en azından ilk başta evi satmak için bir emlak uzmanıyla çalışmadı. Bunun yerine, sahibinden satılık rotasına gitti ve ilgili taraflara ev hakkında konuşmak için doğrudan kendisine ulaşmalarını söyledi.

Belki de potansiyel alıcılar numarasını bulamamışlardır. Sebep ne olursa olsun, Musk evin satışını geri çekti. Ve daha sonra ilana eklenmiş bir emlak ofisi ile evi satışa yeniden açtı.

Florida'daki emlak şirketi Spears Group'un kurucusu ve Musk'ın emlak danışmanı Jonathan Spears yaptığı açıklamada “Temsil çok önemlidir” diyor. Musk'ın genellikle zamanı konusunda ne kadar gayretli olduğuna, hatta üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için programını beş dakikalık aralıklarla kıracak kadar ileri gittiğine dikkat çekiyor. Musk, bir emlak profesyonelini işe alarak, yalnızca riske maruz kalmayı desteklemekle kalmayıp, aynı zamanda deneyimlerini ev için mükemmel alıcıyı bulmaya yönlendiren bir piyasa uzmanına sahip olacak” dedi. 

Yine de, bir emlakçı bu mülkün satışına kesinlikle yardımcı olabilirken, yeri satmanın başka potansiyel zorlukları da var. Bir zamanlar popüler olan Silikon Vadisi pazarında lüks ev fiyatları aşırı şişirilmiş olabilir mi? 

DİĞER HABER
16 Ekim 2021