"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Rooomy: Almaya Karar Vermeden Önce Evini Tasarla

Yeni bir ev alırken, müşterilerin aklındaki en önemli soru işaretlerinden bazıları, eski eşyalarını eve nasıl yerleştireceği ya da zevkine uygun dekore edebileceğidir. Bildiğimiz gibi, herkes yaptığı yatırımdan maksimum faydayı sağlamak ister.

Salon dar gelir mi, koridorlar yeterince geniş mi, televizyon nerede duracak, yoksa yenilerini almak zorunda mıyım vb. sorular emlak satış işlerinde her zaman alıcının zihnini meşgul eden sorulardır.

Ancak, sanal gerçeklik ve akıllı telefon/tablet teknolojilerinin kullanımının artması ile bu soruların cevaplarını bulacağı uygulamalar geliştirilmeye başlandı. “Rooomy” uygulaması bunlardan biri.

Sanal gerçeklik teknolojilerinin artık hayatımıza girmesi ile, Rooomy mekan tasarımını 21. Yüzyıl’ın hızına uyarlamış görülüyor. Uygulama ev dekorasyonunu ve emlak pazarlama sektörlerini üçüncü boyuta taşıyarak emlak profesyonellerine satış sürecinde avantaj sağlıyor.

“Rooomy”nin çalışma prensibi, iki boyutlu fotoğraf ya da taramaları 3 boyutlu modellere çevirerek, sanal ortamda mekan üzerinde istenilen değişikliklerin yapılmasını sağlıyor. Evin odalarını, eşyalarınızı çeşitli sayı ve açıda fotoğraflayarak telefon ya da tabletin konumunu ve yüksekliğini de hesaba katılması ile 3 boyuta dökülüyor. Uygulama içerisinde farklı renk, eşya, zemin vb. düzenlenerek farklı fikirlere sahip olunuyor.

Ev satın alacakların neredeyse hepsi internet üzerinden arama yapıyor. İnsanların sadece ilandaki fotoğraflara bakarak fikir edinmesi de tabii ki çok kolay olmuyor. Alıcı kimse, uygulamayı kullanarak beğendiği evi almaya karar vermeden önce, mekanı sadece 3 boyutlu görmekle kalmayıp, zevkine göre dekore ederek satın almayı düşündüğü yerin gelecekte nasıl olacağını görme fırsatı buluyor.

Emlak profesyoneli ise bir evin pazarlamasını yaparken çeşitli dekor fikirleri ile birlikte göz dolduran ve müşterinin aklına gelebilecek sorulara cevap bulabilen bir sunum yapma imkanı yakalıyor. 

Rooomy; 3B görselliği kullanarak emlak sektörüne yeni bir ivme getirecektir. Uygulama daha önceleri sadece iPad üzerinde çalışırken kısa bir süre önce iPhone içinde hazırlandı. Uygulamanın şimdilik Android versiyonu mevcut değil.

"Teknoloji geleneksel emlakçılığa karşı" sözünü doğrulayan bir uygulama. Emlakçılığında artık boyut değiştirdiğini bu uygulamalar sayesinde daha net görüyoruz.

Emlak profesyonellerinin bir kaç bilindik faaliyetinin dışında hareket kabiliyetinin olmaması ve bu tür faydalı teknolojik gelişmelerden habersiz olması kendi kariyerleri için büyük kayıp oluşturacaktır.

Müşteriye, ihtiyacına yönelik kusursuz hizmet vermenin kuralları teknolojiyle bir bütün oluşturdu. Günümüzde teknolojinin getirdiği avantajları iyi kullanamayan emlakçıların bu piyasada işleri gerçekten zor.

Emlak profesyonelleri için faydalı bu tür uygulamalar bir satışın kaçmasını engeller ve sizi müşterilerinizin tam aradığı bir profesyonel konumuna getirir.

Size önerimiz bu faydalı uygulamaları mobil cihazlarınıza indirin ve müşteri sunumu öncesi prova çalışmaları yapın. Profesyonelliğinize değer katacak bu uygulamaların çok faydasını göreceksiniz.

İçeriklerimizi faydalı buluyor ve diğer emlak profesyonellerininde faydalanmasını istiyorsanız paylaşımlarınız ve yorumlarınız bizim için değerlidir.

DİĞER HABER
25 Nisan 2016