Mail listemize abone oldunuz mu?
Sahibindex: Bireysel Kullanıcıya Emlak Endeksi

Sahibinden.com emlak sitesi tarafından geçtiğimiz yıldan beri kurumsal kullanıcıların hizmetine sunulan "Sahibindex Emlak Endeksi" uygulaması, artık bireysel kullanıcıların da hizmetine sunuluyor.

ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü işbirliği ile hazırlanan Sahibindex Emlak Endeksi, sahibinden.com sitesinden elde edilen emlak ilan verilerine dayanıyor. Siteden alınan bilgiler işlenerek oluşturulan endeks verileri, kullanıcılarına emlak ile ilgili pek çok farklı bilgi sağlıyor. Son 3 yıla ait bilgileri içeren endeks, kiralık ve satılık gayrimenkullerin metrekare fiyatına, gayrimenkulün bulunduğu muhitteki demografik verilere, gayrimenkule yakın okul, hastane gibi önemli kurumların bulunup bulunmamasına ya da ulaşım imkânlarına dair pek çok veri sağlıyor. Ayrıca yine endeks sayesinde gayrimenkuldeki fiyat değişimleri lokasyon, yaş ve oda sayısına göre izlenebiliyor.

Sahibinden.com sitesinde ana sayfa üzerinde, sol tarafta yer alan menüden emlak endeksi butonu seçilerek ya da www.sahibinden.com/emlak-endeksi linki üzerinden üye girişi yapılarak endeks verilerine ulaşılabiliyor.

Kullanıcı deneyimlerini en üst düzeye çıkarmayı hedeflediklerini belirten Sahibinden.com sitesinin CEO’su Burak Ertaş, çalışmalara son hız devam ettiklerini söylüyor. Endeksin geçen yıl kurumsal kullanıcıların hizmetine sunulduğunu ve olumlu geri dönüşler alındığını bildiren Ertaş, emlak piyasasına rehberlik edeceğine inandıkları endeksi, bireysel kullanıcıların hizmetine sunarak daha çok kullanıcının bu hizmetten faydalanmasını amaçladıklarını belirtiyor.

DİĞER HABER
26 Mart 2016