"Emlak dünyasını sıkıcı buluyorsanız, okuduğunuz yazıda altını çizdiğiniz cümleler yoksa yanlış bir yerde okuyorsunuz demektir." Emlak Broker
Sanal Emlak Arsası 3.3 milyon Dolara Rekor Fiyata Satıldı

Tokens.com ve Decentraland yaptığı açıklamada, sanal gerçeklik dünyasında Decentraland'ın bir sanal gayrimenkul arsasını 3.3 milyon dolara rekor fiyattan satıldığını açıkladı.

Pandemi insanların internette daha fazla zaman geçirmesine neden olduğu için bu tür ortamların popülaritesi bu yıl artış gösterdi. Geçen ay Facebook, metaverse için sanal gerçeklik ürünleri geliştirmeye odaklanmasını yansıtmak için adını Meta olarak değiştirdiğinde sanal gerçeklik dünyasına ilgi arttı.

DRESSX OPENS THE FIRST VIRTUAL STORE IN DECENTRALAND – NFTS.WTF

Decentraland, kullanıcıların arazi satın alabilecekleri, binaları ziyaret edebilecekleri, dolaşabilecekleri ve avatar olarak insanlarla tanışabilecekleri en popüler metaverse girişimi. Blockchain teknolojisini kullanan Decentraland'deki arazi ve diğer öğeler, bir tür kripto varlığı olan, karşılığı olmayan tokenler (NFT'ler) şeklinde satılıyor. Kripto meraklıları, Decentraland'ın kripto para birimi MANA'yı kullanarak spekülatif bir yatırım aracı olarak sanal dünyada arazi satın alıyor.

Decentraland ve Tokens.com tarafından yapılan açıklamaya göre, Tokens.com'un Metaverse Group adlı bir yan kuruluşu Pazartesi günü 618.000 MANA karşılığında 2.428.740 dolar olan bir gayrimenkul arsasını satın aldı. Reuters'te yer alan habere göre arazinin satın alımının NFT pazaryeri OpenSea'de kaydedildiği açıklandı. Decentraland, bu işlemin platformdaki bir sanal gayrimenkul arsasının en pahalı satın alımı olduğunu söyledi.

Arazi, Decentraland haritasının Fashion Street bölgesinde yer alıyor. Tokens.com arsayı dijital moda etkinliklerine ev sahipliği yapmak ve avatarlar için sanal giysiler satmak için kullanılacağını açıkladı. Arazi, her biri 52.5 fit kare büyüklüğünde 116 küçük parselden oluşuyor ve araziyi 6.090 sanal fit kare büyüklüğünde yapıyor.

Decentraland Launches Dapp Portal With Polygon to Bypass High Gas Fees -  CoinDesk

Haziran ayında, Decentraland'daki bir sanal arsası, o sırada 913.228 ABD Doları değerinde 1.295.000 MANA'ya satılmıştı. Alıcılar bu arazi üzerinde dijital giysiler satmak için sanal bir alışveriş merkezi kurdular, ancak Reuters bu siteyi o zamandan beri defalarca ziyaret ettiğini ve hiç alışveriş yapan görmediğini açıkladı.

NFT Platform, Decentraland is an Early Version of the Metaverse - CoinQuora

MANA'nın oldukça değişken bir kripto para birimi olduğunu açıklayan Coinbase'e göre, Facebook'un isim değişikliğinden sonra yükselişe geçen MANA bu ay yaklaşık yüzde 400 değer kazandı.

DİĞER HABER
24 Kasım 2021