"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Satıldı! Kapanış Sonrası Fotoğraf Çekimlerinin Değeri

Bir emlakçı için satış kapatma heyecan verici, ancak çoğu zaman stresli bir zamandır. Tüm tarafların hazır bulunmasını sağlamaktan evrak işlerini tamamlamaya kadar geçen stresli bir süreci yönetmek kolay değildir - kapanışa giden bir süreçte aynı anda çok şey olabilir; itirazlar, kredi sorunları, fiyat anlaşmazlığı, tadilat vb.

Ancak, bir kapanış size sadece arzu edilen bir komisyon kazancı sunmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizle fotoğraf çekme fırsatı da verir. Kapanışta fotoğraf çekmenin ve aktif sosyal medya platformlarınızda paylaşmanın faydalarını bu makalemizde bulabilirsiniz.

İçerik sağlar

Bilgilendirici içerikler faydalı olsa da, sahne arkası içerik daha iyidir. Kabul edelim, uzmanlık bölgesinde emlakla ilgilenen çevreniz işinizde ne yaptığınızı görmek istiyor. Sadece işle ilgili bir görüntü olsa bile, bir düşünce liderinden, her yerde yayınlanan bir görüntüden daha fazla ilgi uyandıracaktır. 

Örneğin, müşterinize yeni evini teslim ettiğiniz andaki resmi Facebook'ta yayınlarsanız ve müşterinizi etiketlerseniz, bu paylaşım arkadaşlarının haber akışlarında da görünecektir. Bu, ulaşmayı arzuladığınız potansiyel kitlenin daha büyük olacağı ve daha fazla insanın sayfanızı kontrol etmeye meyilli olacağı anlamına gelir. Kesin bir kazan-kazan! formülü bu paylaşım sonunda harekete geçecektir.

Beklentilere kanıt sağlar

Sosyal kanıt bir müşterinin endişelerini gidermede çok etkilidir. Bir referans veya inceleme olsun, bir potansiyel müşteri, bir başkası için başarılı olduğunuzu görürse sizi danışmanı olarak seçmeye daha yatkındır. Ve dürüst olmak gerekirse, kapanıştaki bir görüntüden daha iyi bir kanıt ne olabilir?

İster Facebook'ta ister Instagram'da, müşterinizi fotograf paylaşımında etiketlediğinizden emin olmalısınız. Satışın mutluluğunu yaşayan müşterilerinizi etiketlemek, onlara olumlu bir yorum bırakma fırsatı verecektir.

Hem fotoğrafın kendisi hem de olası yorum, uzmanlık bölgenizdeki diğer mülk sahiplerine, evlerini yüksek kaliteli bir şekilde satabilecek kapasitede olduğunuzu gösterecektir.

Danışmanlar için altın pazarlama fırsatı sunmasına rağmen, birçok danışman kapanışta fotoğraf çekme fırsatını kaçırıyor. Bölgenizde oldukça başarılı bir danışman olduğunuzun kanıtı kapanış paylaşımlarınızı satış prosedürünüzün bir parçası yapmak en iyisidir.

Kapanış sonrası fotoğraflar elbette eğlenceli ve kolay bir pazarlama taktiğidir. İster kamera arkasında olun, ister müşterilerinizle bir selfie çekin, bir kapanış çekiminden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçlarını derledik:

  • İzin istemek. Paylaşım yapmadan önce, alıcıların iznini almalısınız. Sonuçta, neşeli bir olayın kötüye gitmesini istemezsiniz.
  • En iyisini seçebilmek için birden fazla fotograf çekin. Müşteriler nasıl göründükleri konusunda endişeleniyorlarsa, fotografları seçmesine izin verin.
  • Çekimi müşteriye göre uyarlayın.
  • Müşterilere karşı duyarlı olun.
  • Erken yayınlamayın. Fotoğraf çekimlerini adım adım ilerleyin, ancak alıcılarla çok erken fotoğraf çekmeniz veya yayınlamanız sürece zarar verebilir. Sözleşme aşamasında sosyal medyaya fotoğraf koyamazsınız. Satıcılar internette potansiyel alıcıların evi ne kadar sevdiklerini öğrenirse pazarlıkları zorlaştırabilirler.
  • Etiket. Etiket. Etiket. Onları etiketleme konusunda ne düşündüklerini sorun ve ardından alıcıları sosyal medya kanallarınızda etiketleyin. Müşterinize çekilen fotoğrafları gönderin ve yeni ev sahiplerinden sizi de etiketlemesini isteyin. Bu durumda, harika, organik katılım ve daha fazla beğeni alacaksınız. İnsanlar Satıldı paylaşımınızı çeşitli sosyal medya akışlarında gördükleri zaman, her zaman satış yapamasanız bile her hafta bir ev sattığınızı düşünebilirler.
DİĞER HABER
26 Eylül 2023