"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
ScreenSquid: Emlak Sitenize Gelen Ziyaretçilerden Veriler Elde Edin

Emlak sektöründe de diğer sektörlerde olduğu gibi müşteri kitlesini tanımak ve kitlenin hangi yönde eğilimler gösterdiğini bilmek önemlidir. Müşterileriniz hakkında toplayacağınız veriler ışığında çok daha başarılı satış performansı elde edebilirsiniz.

Nitekim dijital pazarlama noktasında önem arz eden söz konusu verileri, oluşturacağınız bir internet sitesi sayesinde kolayca rapor haline getirebilirsiniz. Ziyaretçilerin oturumları hakkında daha fazla veri elde etmek adına geliştirilen ScreenSquid hizmeti, verilerin toplanması hususunda danışmanın ihtiyaçlarını karşılıyor.

Pazarlamada emin adımlar atın

Bahsi geçen javascript ya da Wordpress eklentisi olarak kullanılan ScreenSquid, aslında tam olarak hareket izleme uygulaması olarak da değerlendirilebilir. Önceden kayıt altına alıp sonradan izlemeye olanak tanıyan hizmet, müşteri kitlenizi yakından tanımanız açısından oldukça değerli bir fırsat olarak görülebilir. Sistemin işleyişi oldukça basit ve faydalı; emlak ilanları ya da portfolyo adına açacağınız internet sitesine gelen ziyaretçilerin hareketleri kayıt altına alınıyor ve bunları istediğiniz zaman izlemeniz sağlanıyor.

İnternet sitenize uğrayan ziyaretçiler eğer ortak bir neden uğruna sitenizi terk ediyor ise bu noktayı görebilir ve olumsuzluğun yaşandığı ilan açıklamalarında gereken önlemleri alabilirsiniz. Ziyaretçilerin internet sitesinden çıkış sebeplerini dahi belirli hususlar çerçevesinde anlamayı kolaylaştıran uygulama, iyileştirme yapmak ve performansını arttırmak isteyen emlak danışmanları açısından önem arz etmeyi başarıyor.

Ziyaretçiler açısından bir fark yok

Kullanıcılarda Wordpress eklentileri ya da benzeri internet sitesi yazılımları, servisin yavaşlamasına neden olabilir algısı bulunuyor. Ancak hem size hem de müşterilerinize herhangi bir olumsuzluk yaşatmayan yazılım, kullanıldığı internet sitesinde bir yavaşlığa neden olmuyor. Böylelikle uygulamayı kurduktan sonra müşterilerin bu yazılımı anlamaları pek de mümkün olarak görülmüyor. Üstelik yavaşlama gibi bir sorunla ile karşı karşıya kalmayan siteniz, günlük işleyişine devam ediyor.

Web sitenizde veya yayınladığınız ilanlarda nerelerde hata yaptığınızı ya da hangi noktalarda açıklarınızın olduğunu görmek için ScreenSquid uygulamasına başvurabilirsiniz. Satış performansınızı artırmanıza yardımcı olduğu düşünülen eklentinin müşteri kitlenizi tanımanızı desteklemesi ise işin en güzel noktaları arasında yer alıyor. Bu sayede hem hitap ettiğiniz müşterilerin davranış şekillerini göz önünde bulundurabilir, hem de hangi yönde eksikleriniz olduğunu saptayabilirsiniz.

 

DİĞER HABER
01 Kasım 2018