"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sequoia Capital India, PropTech Girişimi Huspy'de 37 Milyon Dolarlık Seri A Turunda Liderlik Ediyor

BAE ve EMEA bölgesinin proptech girişimi Huspy, Sequoia Capital India liderliğinde bölgede ev satın almanın geleceğini inşa etmek için 37 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu duyurdu. Founders Fund ve Fifth Wall, Ortadoğu yatırımlarına bu turda giriş yaptı. 

2020'de piyasaya sürülen Huspy, ev sahipliği yolculuğunu dijital olarak dönüştürme ve yeniden tasarlama misyonunu üstleniyor. İki yıldan kısa bir süre içinde şirket, BAE'deki en büyük konut platformlarından biri olmak için aylık %25 oranında büyüyerek yıllık GMV'de 2 milyar dolara ulaştı. Huspy'nin A Serisi turu, teknoloji geliştirmeye kapsamlı bir şekilde yatırım yapmak, BAE ve İspanya'daki büyümeyi ikiye katlamak ve Avrupa'ya yayılmak için kullanılacak. 

Huspy ayrıca şirketin ev finansmanında lider konumunu tamamlayan tam hizmet emlak piyasasının lansmanını da duyurdu. Gayrimenkul, 2021'de yıllık bazda %59 büyüyerek dünya çapında talep gören bir varlık sınıfı olmaya devam ediyor. Ancak, ev satın alma işlemlerinin %1'den azı dijital kanallar aracılığıyla tamamlanıyor. Bu yatırımla beraber Huspy, ev satın alma sürecinin her aşamasındaki zorlukları çözeceğini açıkladı. 

Jad Antoun CEO ve Kurucu Ortak Huspy (Merkez) Liderlik Ekibi ile

Huspy'nin kurucu ortağı ve CEO'su Jad Antoun yaptığı açıklamada şunları söyledi, “EMEA'da ev sahipliğini yeniden tanımlayan, çok yönlü bir girişimin temellerini attık. Hedefimiz, Huspy'yi kategori belirleyici bir şirket haline getirmeye devam etmek ve insanların evlerini satın alma ve finanse etme yöntemlerinde yeni bir çıta oluşturmaktır. İki yıldan kısa bir süre içinde, Huspy milyarlarca dolarlık hacmi kolaylaştıran en büyük emlak platformlarından biri haline geldi. Bugün, küresel ve bölgesel yatırımcılarla ortak olmaktan gurur duyuyoruz ve dünyanın en büyük varlık sınıfını yeniden şekillendirmek için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” 

DİĞER HABER
21 Haziran 2022