"Değerli olan her şey ölçülemez, ölçülebilen her şey değerli değildir." Albert Einstein
Sesli Aramaların Geleceği: RedAwning, Mülk Yönetim Araçlarını Çıkarmak İçin Amazon ile Ortak Oldu

Seyehat kiralamaları denilince zaman içerisinde bu konunun global envanteri haline gelmiş olan RedAwning.com mülk yöneticilerine yönelik çıkaracağı yeni aracı duyurdu. İsmi “RedAwning Smart Concierge” ve şirketin yaptığı açıklamaya göre bu, Amazon ve Alexa’nın yardımlarıyla sunulacak bir dizinin ilk ürünü konumunda. Şirket, RedAwning Smart RentalTM adı altındaki tüm seyehat kiralamalarına misafirperverlik entegrasyonunu gerçekleştirirek onları modernleştirmek gibi bir plana sahip. Böylelikle ürün ve marka değerlerini global bir ölçekte oldukça arttırmayı başaracaklar gibi duruyor.

Peki bu RedAwning Smart Concierge sağladığı ayrıcalıklar ve faydalar neler? Öncelikli hedef kiralık müşterileri için daha düzenli ve rahat bir barınma ortamı sağlamak. Bunu da şirket, Amazon Echo cihazlarıyla döşenmiş evler ve Alexa for Hospitality ile yapılmış çeşitli mülk özellikleri ile sağlıyor.

Mülk yöneticileri içinse RedAwning Smart Concierge, Alexa for Hospitality’nin özelliklerinden yararlanarak sesli yanıt sistemine sahip. Her ne kadar sesli yanıt sistemi diyince akla teknolojinin maksimum verimde kullanımının ülkemizde genel bağlamda “Siri bugün hava nasıl?” ya da “100m sonra sağa dönün.” oluşu gelse de işte Smart Concierge’in yapabileceklerinin bir listesi:

 • Wi-Fi şifresi, jakuziyi çalıştırma, televizyonu açma ve diğer herhangi bir ev özelliği hakkında detaylı bilgi sağlama

 • Ziyaretçilerle, kaldıkları süre boyunca taleplerini almak için düzenli ve akıcı iletişim kurma

 • Çevredeki restoranlar ve yapılabilecek aktiviteler için kişiselleştirilmiş, yerel hızlı tavsiyeler

 • Boruların tıkanması veya diğer temizlik problemleri ya da ekstra havlu gibi ihtiyaçların daha hızlı çözülmesi

 • Geç çıkış yapma talepleri, beşik ve bisiklet kiralama ya da her mülk sahibi tarafından sağlanan diğer hizmetler

RedAwning Concierge’in, Alexa for Hospitality’nin etkinleştirildiği bir Amazon Echo cihazıyla birleşimiyle ziyaretçiler Alexa’dan şunları rahatlıkla isteyebilecekler:

 • Tatillerini mümkün olduğunca rahat ve stressiz kılmak için yerel ve mülke özel bilgi paylaşma

 • Restoran tavsiyesi isteme veya rezervasyon yaptırma

 • Kendi müziklerini dinleyebilmek için kişisel Amazon hesaplarını bağlama

 • iHeartRadio’dan ve TuneIn’den müzik çalma

 • Geç çıkış yapma talebinde bulunma

 • Tesisatçı, ekstra temizlik veya diğer hizmet taleplerinde bulunma

 • Herhangi bir ihtiyaç  veya soru için mülk sahibi ya da RedAwning ile iletişim sağlama

 • Ve daha bir çok resepsiyon tecrübesi

RedAwning CEO’su Tim Choate’nin açıklaması şu şekilde: “RedAwning hep kendini bağımsız olarak yönetilen seyahat mülkleri için bir otel zinciri olarak görmüştür. Ziyaretçilerimize ve mülk sahiplerine Alexa for Hospitality’e erişim sağladığımız ve bize katılan mülk yöneticilerine kendi verimliliklerini arttırmaları konusunda yardım ettiğimiz için heyecanlıyız. Smart Concierge ile seyahat evlerine otelimsi hizmet tecrübeleri ekleyerek ziyaretçiler için daha büyük bir değer algısı oluşturuyoruz.”.

Bu yeni araç bu yaz mevcut hale gelecek. Muhtemelen geldiğinde, seyahat evleri ve oteller arasındaki rekabeti otellerin aleyhine bir şekilde etkileyecek. Hem sunduğu konfor hem de sağladığı kolaylıkların üstüne her zaman ziyaretçiye değer veren politikasıyla RedAwning, global eksende seyahat kiralamalarının bir numarası olarak kalacak gibi duruyor.

Emlakbroker.com yorumu

Sesli arama teknolojisinin henüz emekleme evresinde olduğunu düşünürsek kısa bir süre içerisinde tüm kiralık/satılık ev aramaları ve müşteri talepleri (özellikle Y kuşağı tarafından) bu akıllı cihazlar aracılığıyla gerçekleşeceği kesin. Tıpkı siyah beyaz tv, cd player, wolkmen vb. cihazların zamanın teknoloji harikası olduğu gibi, klavyeler de yerlerini daktiloların (f klavye :)) nostaljik anısına bırakacak.

Yapay zeka kasırgasını arkasına alacak sesli arama teknolojisinin geleneksel ilan sitelerinde ise oyun değiştirici bir pozisyon alacağını şimdiden söyleyebiliriz. Biz bu yazıyı hazırlarken sesli arama teknolojisinde büyük fırsatların var olduğunu gören girişimlerin teknoloji sitelerinde haberlerinin çıkması eli kulağında.

Hayat bir eşleştirme ekonomisi üzerine kurulu tasarlanmış. Akıllı cihazların yapmak istediği, danışmanların yapmaya çalıştığı şey bu aslında; talep kriterlere göre en uygun eşleştirmeyi (müşteri kaybının yaşandığı tek yer) hızlı ve hatasız sağlamak. Bu teknolojinin danışmanlar için bir dezavantajı olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bu konuda gerçekten çok iyimsersiniz. Mülk sahipleri ile müşteriyi danışman olmadan bir araya getirecek girişimlerin aynı apps dünyasında yaşanan büyüme ile geleceğini öngörememek ve durağan fikirlerle sektörde var olmayı sürdürmek, uçan arabaların test edildiği bu devirde bir ata sahip olmanızla eş değer. Takipte kalın...

DİĞER HABER
11 Temmuz 2018